Cepek poprvé nepojede na MS. Rozbíjí kolektiv | iSport.cz
15. listopadu 2010 • 10:03

Cepek poprvé nepojede na MS. Rozbíjí kolektiv

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Zklamaný Radim Cepek s Danielem Fojtou
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
VŠECHNA VIDEA ZDE

V nominaci florbalistů na mistrovství světa ve Finsku chybí nejzkušenější opora Radim Cepek, který jako jediný hráč na světě nechyběl na žádném z dosavadních sedmi šampionátů. Polovinu dvacetičlenného kádru tvoří krajánci, pět hráčů dodal Tatran Střešovice.Kouč Tomáš Trnavský uvedl, že konečná volba po závěrečném přípravném turnaji ve finském Espoo nebyla jednoduchá.

"Kromě herního přínosu je pro nás hodně důležitá otázka mezilidských vztahů v týmu a Radimův specifický způsob vyjadřování uvnitř kolektivu k ideální týmové atmosféře poslední dobou opravdu moc nepřispíval. Tohle těžké rozhodnutí by mělo týmu přinést větší klid na závěrečnou fázi přípravy a následné úspěšné vystoupení na MS ve Finsku," uvedl Trnavský na serveru florbal.cz.

Cepek byl jedním z hlavních strůjců stříbrného úspěchu na MS v roce 2004 a za poslední dva roky nevynechal jedinou reprezentační akci. "Nezlobte se, nechci se k tomu nyní vůbec vyjadřovat. Hodně mě to vzalo. Víc k tomu možná řeknu v nejbližších dnech," prohlásil brzy pětatřicetiletý útočník

Reprezentační tým bude spoléhat na zkušenou brankářskou dvojici Tomáš Kafka, David Rytych. Oproti poslednímu turnaji Euro Floorball Tour v Espoo nahradili Cepka a Adama Štengla obránce Milan Garčar a útočník Ondřej Fojta.

Kouč Trnavský vyměnil pouze šest hráčů oproti kádru z minulého mistrovství světa v Praze a Ostravě, kde sám ještě nastupoval v obraně.

Světový šampionát se uskuteční od 4. do 12. prosince v Helsinkách a Vantaa.

Nominace českých florbalistů na MS ve Finsku:
Brankáři:
Tomáš Kafka (Tatran Střešovice), David Rytych (Josba/Fin.),
obránci:
Pavel Brus (Nokian/Fin.), Marek Deutsch, Milan Garčar (oba Tatran Střešovice), Tomáš Chrápek (Grünenmatt/Švýc.), Aleš Jakůbek (Grasshoppers Curych/Švýc.), Jan Jelínek (Vítkovice), Štěpán Slaný (Mladá Boleslav),
útočníci: Milan Fridrich, Martin Richter (oba Tatran Střešovice), Ondřej Fojta (Mladá Boleslav), Vojtěch Skalík (Rychenberg Winterthur/Švýc.), Martin Ostřanský (Alligator Malans/Švýc.), Radek Sikora, Daniel Šebek (oba Grünenmatt/Švýc.), Tomáš Sladký (Koovee/Fin.), Aleš Zálesný (Warberg/Švéd.), Matěj Jendrišák (TJ JM Chodov), Milan Tomašík (Vítkovice).

Vstoupit do diskuse
0

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinud