Michal Koštuřík
7. ledna 2015 • 20:30

Házenkářky Mostu jsou bez trenéra. Skončil kouč Poloz kvůli lásce?!

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Chybí levá noha, Červ odsune Krejčího na stopera. Co křídla a základní sestava?
Hašek oznámil nominaci na EURO. Jedou Červ a Jaroš, překvapení na levém beku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kocourkov Most! Vztah trenéra Dušana Poloze s vedením celku ženského házenkářského mistra se vyčerpal, napjaté vztahy ukončila exploze. Strůjce historických úspěchů severočeského klubu na svou funkci rezignoval, z čehož je veřejnost v šoku.Důvodů, proč devětačtyřicetiletý kouč ukončil úspěšné angažmá, je však dost. Jedním z nich má být podle informací Sportu jeho poměr s hráčkou Martinou Vysloužilovou, kterou manažer Rudolf Jung přeřadil bez vysvětlení do „béčka“.

Předloni slavný triumf v Challenge Cupu, k tomu dva mistrovské tituly v řadě. Nedotknutelnost Dušana Poloze na lavičce házenkářek Mostu však byla jen zdánlivá. Půlroční dusno v klubu vyvrcholilo koučovým odchodem bez oficiálního vysvětlení.

„Byli jsme velmi překvapení, že to oznámil takto,“ uvedl včera manažer a předseda DHK Rudolf Jung. Tým povede v příštích dvou utkáních provizorně Jiří Hanus, který přitom v prosinci jako asistent sám skončil!

Během dvouměsíční soutěžní pauzy se završila plodná spolupráce Dušana Poloze s Černými Anděly z Mostu. Pro veřejnost překvapivý krok, pro zainteresované logické vyústění temné situace za kulisami hřiště. „Nechci k tomu nic říkat. Ale až jednou napíšu paměti, tak v nich bude i kapitola o Mostu,“ sdělil trenér, jenž zároveň vede reprezentaci Slovenska.

Poměr trvá již měsíce?

Na jedné straně velké hry stál mocný boss Jung, na druhé respektovaný kouč s bohatými zkušenostmi z Norska. Ten první naštval druhého na konci listopadu, kdy z ničeho nic přesunul zkušenou křídelnici Martinu Vysloužilovou, jednu z opor týmu a spoluzakladatelku klubu, do rezervy.

Komentář pro veřejnost? Žádný. Jen pár děkovných vět za její dlouholetou práci pro Most. Pravý důvod odstavení důležité osobnosti? Podle důvěryhodného zdroje Sportu má k osmadvacetileté pohledné černovlásce velmi blízko právě Poloz, a to už dlouhé měsíce.

Kouč žije v odluce od manželky Eriky, bývalé špičkové házenkářky s dívčím jménem Koberová, se kterou má dvě děti. „Jsou za tím osobní a nikoliv sportovní důvody,“ prohlásil Jung k vyřazení Vysloužilové.

Vzápětí se nakupily další problémy. Na začátku prosince od družstva odešel na vlastní žádost asistent Jiří Hanus, který se cítil vedle Poloze nevyužitý. Ten si chtěl stavět realizační tým sám.

„V průběhu stávající sezony z mého pohledu přestala fungovat spolupráce mezi hlavním trenérem a mnou,“ vysvětlil Hanus, který prý přestával být zapojován do tréninkových jednotek a koučování v utkáních. Dnes je zase vše jinak, naruby.

Poloze nahradil Hanus

Po Polozově abdikaci se stal právě on jeho dočasným nástupcem. Hanus odkoučuje následující interligové duely ve Veselí a doma s Porubou, jako hrající asistentky mu budou pomáhat Petra Vítková a Lucia Súkenníková.

Jméno nového kouče oznámí klub tento týden, do akce s ním půjde poprvé 19. ledna. Na dva zápasy si nechá k ruce Hanuse jako asistenta a teprve poté vedení rozhodne o konečné podobě realizačního týmu pro zbytek sezony. Bláznivé? Kdepak, v mosteckých kancelářích to myslí zcela vážně.
Odstoupivší Poloz od začátku ročníku necítil podporu klubových šéfů v čele s Jungem.

Neutěšená situace vygradovala během prosincového mistrovství Evropy v Maďarsku, na němž Poloz vedl národní tým Slovenska. V Mostě tak několik týdnů nebyl a po návratu brzy vycítil, že nastal čas na razantní verdikt. Nejdřív ho sdělil vedení a o den později hráčkám.

„Nebylo to spontánní rozhodnutí,“ řekl Poloz, jemuž do léta dobíhá na severu Čech smlouva a do konce sezony nejspíš v jiném klubu působit nebude. Maximálně jako konzultant. „Chci si dát dohromady své soukromí. Budu také hodně jezdit po zápasech a věnovat svou energii slovenské reprezentaci. Nejsem typ, co vydrží ležet na posteli,“ podotkl při odchodu z aktuálně třetího celku WHIL.

Vstoupit do diskuse
0
Skupina 1 (čtvrtfinále)
Články odjinud


Články odjinud