Ivo Pospíšil
17. června 2017 • 13:04

Jícha ale i Šmicer, Pála či Welsch. Házená láká na Hvězdy pro legendy

TOP VIDEA
Stoch prodlouží smlouvu, Souček zůstane do LM. Slavii v zimě posílí Ševčík, řekl Tvrdík Stoch prodlouží smlouvu, Souček zůstane do LM. Slavii v zimě posílí Ševčík, řekl Tvrdík
Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím Petr Čech: Skončit v nároďáku bylo správné. Do české ligy se nevrátím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Plánují házenkářský maraton trvající přes 42 hodin a pak duel legend i celebrit. Do Prahy přijedou nejen hvězdní Filip Jícha, Daniel Narcisse, Jackson Richardson chybět ovšem nebudou ani Jakub Kohák, Vladimír Šmicer, Patrik Berger, Petr Pála či Jiří Welsch, Ti všichni se zúčastní akce Hvězdy pro legendy, jež má od zítřka oslavit výročí, kdy se před 60 lety staly ženy mistryněmi světa a muži deset let na to.Velká házenkářská sláva je za dveřmi. Už od zítřka začíná na pražské Štvanici akce Hvězdy pro legendy, která má připomenout nejslavnější okamžiky v historii československé házené a během třídenního festivalu přivést do Prahy i řadu světových ikon.

„Chceme udělat jednu z největších házenkářských akcí, na niž se bude vzpomínat,“ uvedl manažer reprezentací Karel Nocar, podle nějž se mají připomínat především slavná výročí z roku 1957, kdy se ženy staly mistryněmi světa, Dukla Praha urvala první titul v Poháru mistrů evropských zemí nebo milník o deset let později, kdy pro změnu MS ovládli čeští muži. 

Vše začíná již v pondělí tzv. házenkářským maratonem, kdy se pod otevřeným nebem má díky domluveným týmům i kolemjdoucích dobrovolníků odehrát nepřetržitý duel trvající přes 42 hodin, čímž by se vešel do Guinessovy knihy rekordů. V závěrečný den, ve středu, má pak dojít i k exhibičním duelům celebrit nebo i hvězd světové házené.

Na duel celebrit (od 14.00) přislíbili účast například tenisový trenér Petr Pála, basketbalista Jiří Welsch, hokejista Richard Žemlička, fotbalisté Vladimír Šmicer Patrik Berger, Ivan Hašek, Erich Brabec nebo herci Jakub Kohák, Matouš Ruml či Ladislav Hampl.

„Bude to pro mě první zkušenost s házenou a moc se těším, protože týmové sporty miluju. Těším se na osobní setkání s Filipem Jíchou, kterého vnímám pro házenou jako stejnou osobnost, kterou je třeba ve fotbale Pavel Nedvěd,“ přiznal Hampl.

Právě zápas legend bude následným vyvrcholením celé akce a nebudou zde vedle Jíchy chybět ani další bývalí nejlepší hráči světa jako Daniel Narcisse, Jackson Richardson, Daniel Stephan, Bertrand Gille, Henning Fritz, Slawomir Szmal a Thierry Omeyer či vítězové Ligy mistrů László Nagy a Momir Ilič.

V případě nepříznivého počasí se pak akce přesune do blízké haly Podvinný Mlýn.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 14. kola Fortuna ligy »

15. kolo Fortuna ligy:

Mladá Boleslav - Dukla (pá 9.11., 18:00), Karviná - Sparta (so 10.11., 14:00), Slovácko - Liberec (so 10.11., 17:00), Opava - Baník Ostrava (ne 11.11., 14:00), Jablonec - Bohemians (ne 11.11., 15:00), Plzeň - Příbram (ne 11.11., 15:00), Teplice - Olomouc (ne 11.11., 15:00), Slavia - Zlín (po 5.11., 17:00)

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze