5. prosince 2017 • 19:59

První prohra na MS. Házenkářky padly s tvrdě hrajícími Švédkami

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

České házenkářky dnes ve třetím utkání na mistrovství světa v Německu poprvé prohrály, když podlehly Švédsku 32:36. S bilancí dvou výher a jedné porážky stále nemají jistý postup ze skupiny. V ní ještě změří síly s obhájkyněmi titulu z Norska a Maďarkami.

Češky začaly lépe než předchozí dva zápasy a ujaly se vedení. Švédky ale stále držely krok. Týmy se střídaly ve střílení branek, přítrž tomu učinila zákrokem Satrapová a Češky šly do dvougólového vedení. Prosadily se především Luzumová, Adámková a Kordovská. Tým hrál trpělivě a nikam nespěchal. Hrbková zvýšila na čtyřbrankový rozdíl a Luzumová ze sedmimetrového hodu upravila na 12:7.

Satrapová v brance předváděla výborné zákroky, ze kterých tým těžil. Trenér Jan Bašný pak vystřídal a nechal klíčové hráčky odpočívat. Švédky toho využily a trochu stáhly náskok. Rychle jim odpověděla třemi brankami Jeřábková, potom však byla vyloučena na dvě minuty. Stejně dopadla Hrbková. Ve švédském týmu se rozstřílela obrovitá Westbergová a soupeřky snížily na poločasových 18:16.

Po změně stran Švédky rychle vyrovnaly, Adámková však Češkám dvakrát vrátila vedení. Po jednom ze střetů zůstala ležet na zemi Luzumová, která s krvavým zraněním v obličeji odešla na střídačku. Potom Bašného výběr dvakrát zbytečně ztratil míč a soupeřky šly poprvé do vedení a odskočily na tři branky.

Švédky přitvrdily a české hráčky se nemohly dostat přes jejich obranu, kterou oproti první půli vysunuly dopředu. Sedm minut před koncem odskočily už na pět branek a Bašný reagoval oddechovým časem. Po něm Luzumová vytáhla osobní obranu na tvůrkyni švédské hry Gulldénovou. K otočení skóre už to ale nepomohlo.

Národní tým má ve skupině B v Bietigheiumu-Bissingenu čtyři body, které však nemusí k postupu stačit. Nejprve získal očekávané vítězství nad Argentinou 28:22. Potom překvapivě porazil favorizované Polsko 29:25, na Švédsko ale nestačil. K jistotě postupu potřebuje bodovat alespoň v jednom z posledních dvou zápasů.

ČR - Švédsko 32:36 (18:16)
Sestava a branky ČR: Satrapová, Kudláčková, Müllnerová - Galušková, Ryšánková 2, Salčáková, Maňáková, Kordovská 2, Hrbková 4, Luzumová 9, Adámková 4, Marčíková, Šetelíková 1, Zachová 2, Jeřábková 6, Malá 2.
Rozhodčí: Alpaidzeová, Berezkinová (obě Rus.). Sedmimetrové hody: 6/4 - 1/1. Vyloučení: 2:2. Diváci: 2600.