Mostecké házenkářky slaví! Doma urvaly historický postup do Ligy mistryň

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Házenkářky Baníku Most si jako první český tým zahrají Ligu mistryň. V kvalifikačním turnaji dokonale využily domácí prostředí a po sobotní výhře nad Gran Canarií dnes zdolaly turecký celek Kastamonu Belediyesi 35:33. V základní skupině prestižní klubové soutěže se utkají s vítězkami tří posledních ročníků Ligy mistryň z Györu, za něž hraje česká reprezentantka Jana Knedlíková, slovinským Krimem a švédským Sävehofem.

Úvod finálového zápasu patřil tureckým házenkářkám, které po šesti minutách vedly 5:1. Ještě do přestávky si svěřenkyně trenéra Jiřího Tancoše zajistily sedmibrankový náskok, ale Turkyně po změně stran snížily na rozdíl dvou branek. V dramatickém závěru tři minuty před koncem Eva Bezpalcová chytila sedmičku, už třetí v zápase, a české mistryně už vítězství nepustily.

Střelecky se nejvíc dařilo Dominice Zachové, která zatížila konto soupeřek devíti brankami, pětkrát se trefila Michaela Borovská a po čtyřech gólech vstřelily Katarína Kostelná a Jana Šustková.