8. října 2008 • 20:51

Zubří bez problémů přejelo Hustopeče

SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Házenkáři Zubří a Prešova si udrželi stoprocentní bilanci v extralize i v dnešních zápasech šestého kola. Zubří deklasovalo Hustopeče 37:19 a vede o dva body před slovenským klubem, který odehrál o utkání méně.

Zubří se poučilo z předchozího utkání v Bystřici pod Hostýnem, kde vyhrálo jen o tři branky, a nedalo Hustopečím šanci. Vývoj utkání poznamenal nepovedený úvod hostí, kteří skórovali až ve 14. minutě za stavu 7:0 pro Zubří.

Domácí neustále zvyšovali náskok, i když trenér Kekrt vystřídal celý tým a šetřil síly na sobotní pohárové utkání.

Prešov zdolal Bystřici pod Hostýnem 31:23, i když nezačal zápas nejlépe. První gól vstřelil až v sedmé minutě a ve 13. minutě byl stav nerozhodný 5:5. Pak hosté během jedenácti minut dali šest gólů a náskok už udrželi až do konce zápasu.

Výsledky - 6. kolo:

Zubří - Hustopeče 37:19 (20:7)
Nejvíce branek: Vyjídák 10/2, Randýsek 7, M. Hrstka 5 - Chýlek a Jochman po 5, Pernička 4. Rozhodčí: Martiník, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/2 - 0. Vyloučení: 5:7. Diváci: 600.

Prešov - Bystřice pod Hostýnem 31:23 (15:8)
Nejvíce branek: Pekář 7/2, Mazur 6, Marušák a Mikéci po 4 - Indrák 7, Dobeš 5, Šíra 3. Rozhodčí: Haščík, Oťapka. Sedmimetrové hody: 5/2 - 2/2. Vyloučení: 7:6. Diváci: 500.