9. května 2009 • 22:00

První finále vyhrálo Veselí

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Házenkářky Veselí nad Moravou vyhrály po prodloužení první finálový duel interligy nad mistrovskou Olomoucí 30:28. Série, která je reprízou loňského finále, bude pokračovat v neděli druhým zápasem znovu na palubovce českých vicemistryň.

Domácí tým před rokem všechny tři finálové duely s Olomoucí prohrál, dnes ale po většinu utkání vedl. Selhal ale v koncovce druhého poločasu. Olomouc po chybách soupeře během šesti minut vstřelila čtyři góly za sebou a vyrovnala na 25:25. Do prodloužení znovu vstoupily lépe házenkářky Veselí a tentokrát už podobný zkrat nepřipustily.

V boji o třetí místo favorizovaná Slavia nedala šanci Písku a zvítězila 35:20. Domácí měly zápas od počátku pod kontrolou, ve druhé půli se Jihočešky dokázaly přiblížit maximálně na rozdíl osmi gólů. Série na tři vítězství pokračuje v neděli znovu v Praze.

Play off házenkářské interligy žen:

Finále - 1. zápas:
Veselí nad Moravou - Olomouc 30:28 po prodl. (25:25, 13:8)
Nejvíce branek: Štěrbová 7/1, Kočí 6/1, Zvoničová 4 - Tomečková 9/4, Hejtmánková 5/4, Hrbková, Kelarová po 5. Rozhodčí: Karlubík, Struhár. Sedmimetrové hody 3/2 - 10/8. Vyloučení: 3:4. Diváci: 400. Stav série: 1:0.

O 3. místo - 1. zápas:
Slavia Praha - Písek 35:20 (18:9)
Nejvíce branek: Keclíková 7/2, Knedlíková 6, Mouleová 5 - Dvořáková 4, Vrabcová 3, Martenková 3. Rozhodčí: Baďura, Ondogrecula (oba SR). Sedmimetrové hody: 4/2 - 6/2. Vyloučení: 4:3. Diváci: 100. Stav série: 1:0.