Macík vyhrál tuniskou El Chott rallye, Macháček byl druhý | iSport.cz
29. října 2017 • 16:55

Macík vyhrál tuniskou El Chott rallye, Macháček byl druhý

Autor:
Martin Macík se raduje z vítězství
TOP VIDEA
TOP 10 GÓLŮ PODZIMU: Hušbauerova dělovka, Komličenkovy i Barošovy nůžky TOP 10 GÓLŮ PODZIMU: Hušbauerova dělovka, Komličenkovy i Barošovy nůžky
Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet Chomutov - Kometa Brno: O boxerskou vložku se postarali Kevin Klima a Alexandre Mallet
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot kamionu Liaz Martin Macík mladší ovládl první část tuniské El Chott rallye, která pro něj i pro řadu dalších závodníků byla generálkou na lednovou Rallye Dakar. Macík s navigátorem Davidem Pabiškou a mechanikem Michalem Mrkvou ovládli absolutní klasifikaci soutěže. Druhé místo obsadil Josef Macháček na čtyřkolce, třetí skončil motocyklista Rudolf Lhotský. Oba tak byli nejlepší ve svých kategoriích."Jsem rád, že jsme El Chott dali, byl to opravdu těžký a výživný závod. Jelo se pět etap plus prolog, odřídil jsem přes 1000 závodních kilometrů a z toho přibližně 300 v dunách. A ne ledajakých. Nikdy jsem nezažil tak měkký písek. Franta (kamion Liaz) se v něm zvládl zahrabat na čisté rovině tak, že jsme pak půl hodiny kopali. Takže celá posádka má mozoly od lopat," uvedl Macík v tiskové zprávě týmu Big Shock racing.

Velkou zásluhu na triumfu české posádky měla Pabiškova dobře zvládnutá navigace. Zkušený český motocyklista, který startuje na Dakaru pravidelně, tentokrát nahradil Františka Tomáška.

"Navigace byla dalším oříškem našeho písečného dobrodružství. Byla totiž trochu odlišná od té dakarské, roadbook se četl odspoda, ve své GPS jsme měli nahrané viditelné body, kterými jsme průběžně projížděli. Na trati ale byla ještě další skrytá kontrolní stanoviště, takže pokud jste nejeli přesně podle roadbooku, minuli jste je a následovala penalizace," uvedl Macík.

Spokojený byl i Macháček, jenž bude v Tunisku závodit dále. Rallye má i druhou polovinu, kterou ale absolvují jen někteří účastníci. "Celý závod pojímám tréninkově. Ze začátku to bylo o dunách a hrozivých podmínkách, poté bylo vše o rychlosti a kamení. To už pro čtyřkolku moc není, ale zase etapy rychle odsýpají," uvedl Macháček.

Ten v Africe testuje i stav operovaného ramena. "Potřebuji se seznámit s fyzickou kondicí, protože zatím jsem letos odjel na čtyřkolce pouze 400 kilometrů," řekl člen Barth racing týmu před startem.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 18. kola Fortuna ligy »

19. kolo Fortuna ligy:

Baník Ostrava - Olomouc (pá 14.12., 18:00), Teplice - Zlín (so 15.12., 15:00), Slovácko - Dukla (so 15.12., 15:00), Opava - Ml. Boleslav (so 15.12., 15:00), Bohemians - Liberec (so 15.12., 15:00), Příbram - Sparta (so 15.12., 17:00), Plzeň - Karviná (ne 16.12., 15:00), Jablonec - Slavia (po 17.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze