29. října 2017 • 16:55

Macík vyhrál tuniskou El Chott rallye, Macháček byl druhý

Autor:
Martin Macík se raduje z vítězství
TOP VIDEA
Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce Ivan Hašek v OVERTIMU: Trenér Maradona, to je show pro lidi. Teď ho střídá na lavičce
FAKTA MS: Messi a Argentina na pokraji vyřazení, Peru končí FAKTA MS: Messi a Argentina na pokraji vyřazení, Peru končí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pilot kamionu Liaz Martin Macík mladší ovládl první část tuniské El Chott rallye, která pro něj i pro řadu dalších závodníků byla generálkou na lednovou Rallye Dakar. Macík s navigátorem Davidem Pabiškou a mechanikem Michalem Mrkvou ovládli absolutní klasifikaci soutěže. Druhé místo obsadil Josef Macháček na čtyřkolce, třetí skončil motocyklista Rudolf Lhotský. Oba tak byli nejlepší ve svých kategoriích."Jsem rád, že jsme El Chott dali, byl to opravdu těžký a výživný závod. Jelo se pět etap plus prolog, odřídil jsem přes 1000 závodních kilometrů a z toho přibližně 300 v dunách. A ne ledajakých. Nikdy jsem nezažil tak měkký písek. Franta (kamion Liaz) se v něm zvládl zahrabat na čisté rovině tak, že jsme pak půl hodiny kopali. Takže celá posádka má mozoly od lopat," uvedl Macík v tiskové zprávě týmu Big Shock racing.

Velkou zásluhu na triumfu české posádky měla Pabiškova dobře zvládnutá navigace. Zkušený český motocyklista, který startuje na Dakaru pravidelně, tentokrát nahradil Františka Tomáška.

"Navigace byla dalším oříškem našeho písečného dobrodružství. Byla totiž trochu odlišná od té dakarské, roadbook se četl odspoda, ve své GPS jsme měli nahrané viditelné body, kterými jsme průběžně projížděli. Na trati ale byla ještě další skrytá kontrolní stanoviště, takže pokud jste nejeli přesně podle roadbooku, minuli jste je a následovala penalizace," uvedl Macík.

Spokojený byl i Macháček, jenž bude v Tunisku závodit dále. Rallye má i druhou polovinu, kterou ale absolvují jen někteří účastníci. "Celý závod pojímám tréninkově. Ze začátku to bylo o dunách a hrozivých podmínkách, poté bylo vše o rychlosti a kamení. To už pro čtyřkolku moc není, ale zase etapy rychle odsýpají," uvedl Macháček.

Ten v Africe testuje i stav operovaného ramena. "Potřebuji se seznámit s fyzickou kondicí, protože zatím jsem letos odjel na čtyřkolce pouze 400 kilometrů," řekl člen Barth racing týmu před startem.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze