V Bahrajnu se nepojede. Formule začne později | iSport.cz
21. února 2011 • 14:23

V Bahrajnu se nepojede. Formule začne později

Autor: spo, ČTK
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

AKTUALIZOVÁNO - Start nové sezony formule 1 se odkládá! Velká cena Bahrajnu, která se měla jet 13. března, byla kvůli nepokojům v zemi zrušena a uskuteční se až na podzim. Sezonu tak odstartuje 27. března Grand Prix Austrálie.Bahrajnská Grand Prix bude na řadě jako třetí od konce, před Velkou cenou v Abu Dhábí.

Bahrajnský korunní princ Salmán bin Hamad bin Ísá Chalífa v tiskovém prohlášení uvedl, že se "země musí soustředit na naléhavé záležitosti národního zájmu a nechat pořádání závodu formule jedna na pozdější dobu".

Promotér seriálu Bernie Ecclestone už před víkendem mluvil o tom, že by si cestu do Bahrajnu na formuli rozhodně nezařizoval, týmy v pondělí zrušily testování v Bahrajnu plánované na 3. až 6. března.

Už před tím ale list Gulf News informoval, že v Bahrajnu se Velká cena neuskuteční.

Poslední kapkou prý bylo nedělní prohlášení britského ministerstva zahraničí, které nedoporučilo do Bahrajnu cestovat, pokud to není bezpodmínečně nutné.

"Bylo nám řečeno, ať ukončíme veškeré operace," řekl Gulf News funkcionář německého týmu.

"Bezpečnost našich zaměstnanců je víc než cokoliv jiného," prohlásil pak třeba šéf Mercedesu Norbert Haug.

Protivládní demonstrace v Bahrajnu trvají týden a zatím si vyžádaly šest obětí na životech. Kvůli politickému neklidu byly už zrušeny víkendové závody asijské série GP2, jichž se měl zúčastnit také český jezdec Josef Král.

Ročník F1 zahájí Velká cena Austrálie 27. března.

V Bahrajnu zuří nepokoje a umírají lidé, Grand Prix F1 se asi bude muset zrušit
V Bahrajnu zuří nepokoje a umírají lidé, Grand Prix F1 se asi bude muset zrušit

 
Články odjinud


Články odjinud