Boj o prezidentské křeslo FIA začíná | iSport.cz
29. srpna 2013 • 18:49

Boj o prezidentské křeslo FIA začíná

Autor: marcel gause
David Ward oznámil kandidaturu na prezidenta FIA
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na konci roku 2013 vyprší Jeanu Todtovi dosavadní mandát prezidenta Mezinárodní automobilové federace FIA. Po dnešku zná jméno svého prvního vyzyvatele v boji o prezidentské křeslo. Stává se jím dlouholetý spolupracovník Maxe Mosleyho, Brit David Ward.Jean Todt se dnes dozvěděl jméno svého prvního vyzyvatele v souboji o post prezidenta FIA. Volby jsou přitom plánovány na prosinec 2013. Tím, kdo se pokusí malého Francouze s bohatou minulostí v motoristickém sportu sesadit z trůnu, je Brit David Ward. 

56letý Ward je znám svými bohatými kontakty v politických kruzích a dlouhá léta pracoval po boku Todtova předchůdce Maxe Mosleyho. Byl také stratégem a poradcem bývalého opozičního vůdce labouristů Johna Smithe, který měl počátkem 90. let minulého století velkou šanci stát se britským premiérem. Proslavil se rovněž jako lobbista v Bruselu. V automobilové federaci má silnou pozici, zastával v ní významné posty. Svou kampaň zahájí v září, až se vrátí z dovolené na řeckém ostrově Kréta. 

Jean Todt se zatím k obhajobě prezidentského křesla oficiálně nevyjádřil. Počítá se ale, že se k ní přihlásí, protože v minulosti již několikrát naznačil chuť pracovat v čele automobilové federace i v dalším volebním období.

Témata:  sport, formule, sezóna 2013, fia
 
Články odjinud


Články odjinud