Trumfne Piquet slavného tátu? | iSport.cz
21. července 2008 • 21:46

Trumfne Piquet slavného tátu?

Autor: Blesk
Nelson Piquet
TOP VIDEA
iSport podcast: Přestali hráči věřit Kozlově cestě? Ustoupil Baník z přebudování týmu?
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatímco v roce 1991 dojel ve VC Belgie na třetím místě Piquet senior, předevčírem v Německu se na "bednu" dostal jeho syn.Mladý Brazilec z Renaultu druhým místem dokázal, že závodnické geny se ve formuli 1 dědí. A to svého tátu, někdejšího fenomenálního jezdce a trojnásobného šampiona F1, viděl poprvé v životě až v osmi letech.

Jeho rodiče se totiž rozvedli, když byl ještě malý capart a »Nelsinho« tak prožil rané dětství v Monaku s holandskou maminkou Sylvií Tamsma.

„Když mi bylo osm, máma se rozhodla, že bych měl poznat rodnou zemi a hlavně tátu. Takže si mě vlastně vyměnili a já od té doby žil v Brazílii,“ směje se nositel slavného jména.

Tenhle přesun byl z hlediska jeho závodnické kariéry šťastným krokem – vždyť ještě v témže roce (1993) propadl malý Nelson motokárám. Od nich se pomalu propracoval až do formule 1, kde závodí prvním rokem. Teď se poprvé dostal na stupně vítězů.

„Začátek závodu se mu sice moc nevyvedl, ale pak jel fantasticky,“ zářil Flavio Briatore, šéf Renaultu. „Já ani nevím co mám říct. Měl jsem velké štěstí,“ vykládal viditelně zaskočený Piquet ml., který má spoustu let na to, aby – co se úspěchů týče – slavného tátu trumfnul.

Témata:  sport, piquet, formule, 1
Související články

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud