Alonso: V Praze mě čeká fuška | iSport.cz
22. května 2009 • 03:59

Alonso: V Praze mě čeká fuška

Autor: ngr
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ondrášek? Správný magor, chválí Švancara. Do Plzně se hodí
Mladá Boleslav - Jablonec: Škodův nadýchaný centr zužitkoval krásnou hlavičkou Mašek, 2:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Tak tohle by nikdo nečekal. Fernando Alonso nejenom že ví, že za čtrnáct dní pojede na návštěvu Prahy. Dvojnásobný mistr světa a hvězda Renaultu ale zná dokonce i podrobný časový harmonogram své české akce.A to i včetně návštěvy dětského oddělení motolské nemocnice. Tohle tedy rozhodně nevypadá na klasickou reklamní akci, ale na srdeční záležitost.

Alonso po příjezdu do Bahrainu.
Alonso po příjezdu do Bahrainu.


Kdyby se jezdci museli věnovat jenom závodění a testování, byla by to pro ně paráda. Skutečnost je ale taková, že většinu času stráví piloti nejrychlejších monopostů planety na různých sponzorských akcích.

V pondělí otevírání nové bankovní pobočky v Kuala Lumpuru, v úterý účast na módní přehlídce v Paříži a ve středu setkání s VIP hosty rautu v Moskvě...

Desítky „nezávodních“ akcí, stovky hodin strávených cestováním v letadle a tisíce nových tváří a stisků ruky. To všechno jsou okamžiky, které musí jezdci před začátkem i po jejich skončení okamžitě vypustit z hlavy. Jinak by se zbláznili. Ale práce je práce.

Že by byl Fernando Alonso na poli odvrácené strany povolání jezdce F1 výjimkou? Alespoň v případě jeho pražské návštěvy to tak vypadá. „Ano, do Prahy dorazím hned v pondělí po závodě v Turecku. Bude to fuška. Nějaký čas strávím s vedením místní pobočky ING, potom se ale vypravím za dětmi do nemocnice,“ šokoval Alonso české novináře.

„Těším se za nimi, doufám, že jim moje návštěva udělá radost,“ dodala k netradiční „vizitě“ na motolském dětském oddělení španělská formulová megastar.

A co atmosféra staré Prahy? Pokud to bude jen trochu možné, chtěl by jezdec Renaultu vyrazit alespoň na krátkou procházku. Bez ochranky to ovšem nepůjde.

I když se teď mistru světa z let 2005 a 2006 nedaří a jeho Renault nestíhá tempu vedoucího BrawnGP, především Evropu stále ovládá alonsománie. V červnu už se dá navíc v české metropoli očekávat nájezd španělských turistů a ty svou hvězdu bezpečně poznají.

„Fanoušci mi nevadí, vždyť závodění se dělá hlavně kvůli nim. Přesto občas nastanou situace, kdy bych chtěl fungovat inkognito,“ krčí rameny Alonso.

Také v Monaku se intenzivně přetřásá jeho možné angažmá u Ferrari. O tom už se ostatně mluví delší dobu. Neoficiální informace dokonce spekulují o tom, že s týmem z Maranella už má Alonso podepsanou smlouvu. Obě strany této velké formulové báchorky o tom ale zatím mlčí.

Další olej do ohně spekulací Alonso přidal veřejným obdivem k image Ferrari. „Každý, kdo někdy v životě závodil s ferrari, je pro svět F1 nezapomenutelný,“ prohlásil v rozhovoru pro španělský tisk Alonso.

Přesto všechno je jisté, že za dětskými pacienty motolské nemocnice dorazí v pondělí osmého června rodák ze španělského Ovieda ještě jako jednička Renaultu.

Témata:  sport, f1, motorismus, alonso
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud