Williams pojede v F1 i příští rok | iSport.cz
25. května 2009 • 12:33

Williams pojede v F1 i příští rok

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Celé startovní pole vozů formule 1 vede po startu VC Austrálie Brit Jenson Button.
TOP VIDEA
Trpišovský: Skvělý terén, dobrá kombinace. Bylo hodně místa
Vondrášek po debaklu: Není o čem. Slavia celý zápas lepší, červená přísná
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stáj Williams se stala prvním týmem, který podal přihlášku do seriálu mistrovství světa formule 1 v příští sezoně. Učinila tak navzdory tomu, že stále ještě není zažehnán konflikt stájí s Mezinárodní automobilovou federací FIA.Stájím se nelíbí plánovaného zavedení omezených rozpočtů, kvůli čemuž dokonce Ferrari a další týmy pohrozily odchodem z formule.

Podání přihlášky potvrdil výkonný ředitel Williamsu Adam Parr, ale současně uvedl, že stáj nadále podporuje organizaci stájí formule 1 FOTA, která bojuje proti omezenému rozpočtu ve výši 40 milionů liber.

"Jednota FOTA je pro nás navýsost důležitá. Včera jsme se proto přidali k žádosti dalších členů organizace, aby se ohledně plánovaných změn v pravidlech pro rok 2010 našel kompromis," uvedl Parr.

"Nesmíme však zapomenout, že Williams má s vedením formule smlouvu, která ho zavazuje k účasti v seriálu v letech 2008 až 2010. Dostali jsme za to zaplaceno, proto je to naše povinnost. Morální i obchodní," dodal.

FIA navrhla omezení rozpočtu, aby přitáhla do formule nové týmy a zároveň dotlačila současné stáje k úsporným opatřením. Týmy, které by zvolily rozpočtový strop, by pak měly větší svobodu v technologické oblasti.

To se však nelíbí některým současným týmům v čele s Ferrari, podle nichž by tak vznikl dvouúrovňový šampionát. "Rebelové" z Ferrari se dokonce snažili dosáhnout zrušení pravidla u soudu, ten jim však nevyhověl.

Vedle italské stáje pohrozily odchodem ze šampionátu také Renault, Toyota, Red Bull a Toro Rosso. Podle posledních informací má však FIA a FOTA blízko ke kompromisu a omezené rozpočty by mohly vstoupit v platnost až v roce 2011.

Témata:  sport, motorismus, f1, williams
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud