Za tým US F1 by mohli jezdit piloti Wurz a de la Rosa | iSport.cz
10. srpna 2009 • 15:32

Za tým US F1 by mohli jezdit piloti Wurz a de la Rosa

Autor: rou
Archív
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do monopostu nováčka ve formuli jedna, americké stáje US F1, by na v příštím roce mohli usednout piloti Pedro de la Rosa a Alexander Wurz.Podle serveru autosport.com sice jedna ze tří nových stájí počítala s tím, že by do světového šampionátu poslala dva americké piloty, nakonec se ale rozhodla pro získání zkušenějších borců.

Těmi by měli být právě Wurz a de la Rosa. S oběma piloty už prý tým začal jednat. De la Rosa je v současnosti testovacím jezdcem McLarenu, ale na konci sezony mu vyprší smlouva, takže bude volný. Zájem o jeho služby má prý i stáj Campos Grand Prix.

Také Wurzovi skončí na konci roku stávající kontrakt testovacího jezdce u Brawn GP. A protože mu nevyšla snaha dostat do formule svůj tým Superfund, možná se spojí s jiným nováčkem.

"Peter Windsdor (ředitel stáje) mi řekl o možnosti jezdit pro něho, protože jsou omezení časem a shání zkušenější jezdce," cituje Wurze autosport.com.

"Vím, že by chtěli dostat do formule americké piloty, ale kdyby mě opravdu chtěli, tak bych jim s budováním týmu rád pomohl a přispěl svými zkušenostmi," prohlásil.

US F1 se prý ale myšlenky na domácí jezdce úplně nevzdává. V této souvislosti se mluví o pilotovi Atlantické formule Jonathanu Summertonovi.

Témata:  sport, formule, us, f1, wurz, de, la, rosa
 
Články odjinud


Články odjinud