Stáj F1 koupil od BMW její zakladatel Sauber | iSport.cz
27. listopadu 2009 • 13:47

Stáj F1 koupil od BMW její zakladatel Sauber

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Archív
TOP VIDEA
Bohemians - Mladá Boleslav: Jindřišek znovu probouzí Ďolíček skvělým trestňákem, 2:1!
Bohemians - Mladá Boleslav: Klíma zpražil Ďolíček, 1:1! Ofsajd to podle VAR nebyl
VŠECHNA VIDEA ZDE

Majitelem stáje formule 1 BMW-Sauber se stal její zakladatel Peter Sauber, který ji tak zachránil před krachem. Šestašedesátiletý Švýcar koupil tým od německé automobilky BMW, která v červnu oznámila odchod z šampionátu a od té doby hledala kupce.Dohoda je podle agentury Reuters podmíněna účastí stáje v šampionátu v příštím roce. Tu však BMW-Sauber nemá zajištěnou, protože její místo Mezinárodní automobilová federace (FIA) dala nové stáji Lotus F1. BMW-Sauber by však mohl vytěžit z odchodu další automobilky Toyoty, která zatím neuvedla, zda svůj tým rozpustí nebo prodá někomu jinému.

Sauber, který působí ve formuli od roku 1993 a dosud měl ve stáji podíl 20 procent, je rád, že se transakci podařilo dokončit. "Znamená to, že se nemusíme stěhovat z Hinwilu a také nebudeme muset propouštět moc lidí," uvedl. Přesto prý bude počet zaměstnanců snížen z 388 na 250.

O stáj měla původně zájem společnost Qadbak, která zastupovala bohaté investory ze Středního východu a nedávno koupila anglický fotbalový klub Notts County, považovaný za nejstarší celek světa.

Témata:  sport, formule, 1, f1, Sauber, bmw
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud