Pešek se vrátí do seriálu MS. V supersportech bude jezdit za český tým | iSport.cz
21. listopadu 2011 • 10:26

Pešek se vrátí do seriálu MS. V supersportech bude jezdit za český tým

Autor: ČTK
Lukáš Pešek se vrací do seriálu mistrovství světa.
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Motocyklový jezdec Lukáš Pešek se příští rok vrátí do závodů mistrovství světa. Nebude však startovat v hlavních kategoriích, ale v seriálu supersportů, který je součástí programu šampionátu superbiků. Závodník, který v úterý ostaví 26. narozeniny, bude hájit barvy českého týmu ProRace."Dohodli jsme se na spolupráci," uvedl manažer pražského týmu Jiří Hanyk pro web bikeracing.cz. "S Lukášem jsme již dříve spolupracovali a vždy to bylo perfektní. Lukáš je velký profesionál a všichni uděláme maximum, abychom zažili co nejlepší sezonu," doplnil Hanyk v oficiální tiskové zprávě.

Pešek dnes odletěl do Španělska, kde bude testovat motocykl Honda. Tým by měl mít k dispozici oficiální podporu výrobce. "Takže máme velkou šanci připravit Lukášovi nejlepší možný materiál," řekl technický ředitel týmu Miloš Čihák, který s Peškem spolupracoval i v jeho zatím poslední sezoně v mistrovství světa.

Pešek, který startoval v MS ve třídách do 125 ccm a Moto2 v letech 2003 až 2010, letos závodil ve španělském šampionátu kategorie Moto2 a v německém seriálu IDM v kategorii Supersport.

"Za dva roky ježdění na čtyřtaktu jsem přišel na chuť jezdit s tímto motocyklem a dost jsem se toho naučil. Je samozřejmé, že se potřebuji dále zdokonalovat, a to mezi top jezdci v seriálu mistrovství světa půjde rychleji. Je to pro mě obrovská výzva a zároveň něco nového," uvedl Pešek.

 
Články odjinud


Články odjinud