Abraham dojel devátý, v Brně nejlépe v kariéře. Drama vyhrál Pedrosa

0
Dodnes slýchám, že jsem zlomil Labantovi nohu, říká Gabriel. Chovanec ho podržel
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?

FOTOGALERIE | Motocyklista Karel Abraham obsadil ve Velké ceně České republiky v Brně deváté místo v královské třídě MotoGP. Na Masarykově okruhu, kde se mu v minulosti příliš nedařilo, je to jeho nejlepší výsledek. Z vítězství se radoval Španěl Dani Pedrosa, který v dramatickém finiši porazil lídra šampionátu a svého krajana Jorgeho Lorenza.

O vítězství se od začátku přetahovali hlavní adepti na titul Lorenzo a Pedrosa. Až do poloviny závodu byl v čele Lorenzo, poté jej ale Pedrosa předjel. Hlavní souboj si nechali na samotný závěr.

Lorenzo se dostal do čela, když se mu podařilo Pedrosu podjet, ten mu ale atak vrátil a díky druhé výhře v MS za sebou snížil ztrátu na první místo na 13 bodů.

Abraham se po startu držel na dvanáctém místě, poté předjel Španěly Toniho Eliase a Alexe Espargara, Američan Ben Spies upadl a dvaadvacetiletý Čech skončil devátý.

Počtvrté v sezoně tak bodoval, v Brně dojel podruhé v kariéře. Od roku 2005 zde viděl cílový praporek jen jednou, v roce 2007 byl ve dvěstěpadesátkách čtrnáctý.

Karel Abraham (vpravo) před Yonny Hernandezem

"Po všech nepovedených brněnských závodech u mě převládá spokojenost, že se podařilo závod dokončit a navíc na docela solidním umístění. Na druhou stranu jsem trochu naštvanej, protože vím, že jsem měl být o vteřinu na kolo rychlejší. V kvalifikaci jsem to dokázal a nevím, proč to v závodě nešlo," řekl Abraham, který za Pedrosou zaostal o více než minutu.

"Nebyl jsem si vůbec jistý předkem. Nechtěl jsem proto tlačit na pilu, protože tady v Brně se mi to nevyplácí," poukázal na své předešlé domácí výsledky.

MotoGP:
1. Pedrosa (Šp./Honda) 42:51,570, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,178, 3. Crutchlow (Brit./Yamaha) -12,343, 4. Dovizioso (It./Yamaha) -18,591, 5. Bradl (Něm./Honda) -25,582, 6. Bautista (Šp./Honda) -29,451, ...9. Abraham (ČR/Ducati) -1:08,278.

Průběžné pořadí MS (po 12 z 18 závodů): 1. Lorenzo 245, 2. Pedrosa 232, 3. Stoner (Austr./Honda) 186, 4. Dovizioso 150, 5. Crutchlow 122, 6. Bradl 105, ...14. Abraham 25.