16. srpna 2009 • 11:52

Brněnskou VC ovládl ve třídě do 125 ccm Terol

0
SESTŘIH: Slavia - Baník 5:0. Kanonáda na úvod nadstavby, zářili Schranz a Chytil
SESTŘIH: Arsenal - Bournemouth 3:0. Povinnost splněna, rozhodl Saka z penalty

AKTUALIZOVÁNO - Španěl Nicolas Terol ovládl v nejslabší třídě do 125 ccm Velkou cenu České republiky, jedenáctý díl mistrovství světa silničních motocyklů. Nejlepší z trojice českých zástupců na startu byl sedmadvacátý Karel Pešek.

Vítězně ze souboje nakonec vyšel Terol, jenž nedal Simonovi šanci na přejetí. Ten však mohl být spokojen i s druhým místem, neboť si díky němu upevnil postavení v čele šampionátu a přiblížil se mistrovskému titulu.

Aktuálně má před druhým Terolem, jenž si dnes připsal druhé vítězství v MS, náskok 54,5 bodu.

"I přes druhé místo jsem spokojen, zvýšil jsem vedení v mistrovství. Brněnská trať mi přitom moc nesedí, navíc se mi zde v sobotu moc nedařilo," řekl Simon, jenž ale přiznal, že chtěl v posledním kole na Terola zaútočit.

"Nicolas mi ale nedal šanci předjet jej," ocenil kvality vítěze. Českým jezdcům se na Masarykově okruhu příliš nedařilo. Pravidelný účastník seriálu Lukáš Šembera byl po prvním kole šestadvacátý, ve druhém poté upadl a přišel tak o šanci na dobrý výsledek případně první bodový zisk v MS v kariéře.

Šestnáctiletý brněnský jezdec se poté ještě vrátil na trať, ale bez šance na dobrý výsledek a nakonec obsadil 30. místo.

"Nevyšlo mi první kolo, navíc mi na cílové rovince vynechala motorka. Snažil jsem se to pak dohnat a podjelo mi přední kolo," řekl Šembera novinářům po závodě. Díky tomu, že jeho motocykl byl poškozen jen lehce, rozhodl se pokračovat.

"Nasedl jsem a a dojel. Byl to ale celkem nudný závod. Kroužíte a jen kroužíte na trati," smutně pravil Šembera, jenž stále čeká na svůj první bod v MS.

Na divokou kartu startující Karel Pešek byl po startu na konci třetí desítky pořadí a výše postupoval výše jen díky pádům soupeřů.

Nakonec skončil 27., dvě místa za ním dojel Ladislav Chmelík, jenž stejně jako Šembera zaostal za nejlepšími o více než jedno kolo.

Velká cena České republiky, 11. závod MS silničních motocyklů do 125 ccm:
1. Terol (Šp./Aprilia) 40:57,378, 2. Simon (Šp./Aprilia) -0,168, 3. Iannone (It./Aprilia) -8,719, 4. Smith (Brit./Aprilia) -12,443, 5. Espargaro (Šp./Derbi) -16,006, 6. Cortese (Něm./Derbi) -16,066, ...27. K. Pešek (ČR/Derbi) -1:40,019, 29. Chmelík (ČR/Honda) -1 kolo, 30. Šembera (ČR/Aprilia) -1 kolo.