Abrahamovi první trénink v Brně vyšel, byl druhý | iSport.cz
13. srpna 2010 • 18:51

Abrahamovi první trénink v Brně vyšel, byl druhý

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Karel Abraham
TOP VIDEA
Brno - Olomouc: Nebyl pod tlakem, přesto si Černín vstřelil výstavní vlastňák! 2:2
Pardubice - Plzeň: Šestnáctiletý Jiříček dal Dynamu svůj první extraligový gól, 1:2
VŠECHNA VIDEA ZDE

Druhé místo Karla Abrahama v dnešním tréninku třídy Moto2 bylo pro české motoristické příznivce nejlepší pozvánkou na nedělní desátý závod mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykově okruhu. Dvacetiletý brněnský jezdec přitom dosáhl svého nejrychlejšího času už 35 minut před koncem tréninku. Pak odkroužil ještě tři kola a po nich přišel pád.Poškozený motocykl Abrahama vyřadil z druhé poloviny tréninku, v níž mohl svůj výsledek ještě vylepšit. Podle nových pravidel totiž nesmějí jezdci v trénincích tříd do 125 ccm a Moto2 na rozdíl od třídy MotoGP měnit stroj.

"Jsem mnohem raději, že jsem po pádu v pořádku. Pokud bych se zranil, tak by mi i druhé místo k ničemu nebylo," uvedl po tréninku usměvavý a psychicky dobře naladěný Abraham. Na jedné straně netajil spokojenost s výsledkem, na druhé straně však hned poznamenal, že dnešní umístění mnoho neznamená.


"Je to jen dobrý nášlap k tomu, abychom se pokusili dosáhnout dobrý výsledek. Po oba dny musíme stále pořádně makat na motorce. Důležitá bude kvalifikace. Tento trénink nebyl vůbec důležitý," podotkl Abraham.
V dnešní přípravě měl Abraham problémy s telemetrií, která nešla stahovat. Tým měl sice připravenou novou, ta ale ještě zůstala ležet na stole a na motorce chyběla. "Takže pád bude těžké analyzovat. Přijde mi to jako blbost, ale současně jako jediné vysvětlení, že jsem asi zařadil jedničku místo dvojky. Jak jsem prudčeji pustil spojku, tak mě motorka nakopla a spadl jsem," řekl Abraham.

"Jsou i další možnosti pádu, které prověříme při rozdělávání motorky. Pravděpodobně to však byla moje chyba," přiznal čtrnáctý jezdec průběžného pořadí Moto2.

Pád zřejmě motocykl po prvním ohledání příliš nepoškodil. Přední vidlice nebyla ohnutá, seznámení s kačírkem zřejmě odnesla pouze rozbitá nádrž a plasty. Celý stroj ale musí projít před sobotní kvalifikací důkladnou kontrolou.

Abraham měl technické problémy hned v první části tréninku. Cítil, že na motocyklu smrdí vypalující se nový chladič. Pak ze stroje začala při brzdění tryskat kapalina.

Karel AbrahamKarel AbrahamFoto karelabraham.com


"Měl jsem strach, aby to nebyla brzdová kapalina. Ta když nateče na kolo, tak hodně klouže. A je také špatné před zatáčkou sáhnout po brzdě a mít ji prázdnou," poznamenal Abraham, jenž proto raději zastavil na kontrolu v depu. Mechanici zjistili, že jde pouze o přepad, a hned jej poslali do další části tréninku.

Nejlepší český jezdec třídy Moto2 dostal před dnešním tréninkem na svůj stroj tři kamery. Po pádu jsou dvě poničené a jedna chybí. "Už jsem dlouho nespadl. Jednou to přijít muselo a snad jsem si svou brněnskou porci dnes vybral," řekl. "Je škoda, že jsem svůj čas nezlepšil. Přitom před pádem jsem nejel na hraně," dodal Abraham, jenž sice patří k favoritům, ale raději zůstává s plány při zemi.

"Byl bych nesmírně šťastný, kdybych se dostal na stupně vítězů. Je tady ale spousta favoritů. Udržet se na špici Moto2 není jednoduché. Věřím, že mně pomohou a postrčí dopředu úspěchy z letošních předcházejících závodů," řekl Abraham, jenž si z celkového počtu 33 bodů připsal 24 v posledních dvou závodech v Kataru a na německém Sachsenringu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Aktuální události
Články odjinud


Články odjinud