Abraham odstartuje do VC Austrálie z třetí řady

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Český motocyklový jezdec Karel Abraham odstartuje do nedělního závodu třídy Moto2 ve Velké ceně Austrálie z třetí řady. Brněnský pilot dnes zajel na okruhu na Phillip Islandu desátý kvalifikační čas. Jakub Kornfeil byl v kubatuře do 125 ccm osmnáctý.

Abraham ztratil na nejrychlejšího Alexe de Angelise necelou vteřinu. Za již jistým mistrem světa Tonim Elíasem zaostal o 28 tisícin a bude stát na startu vedle něj. Od druhé řady, z které startoval v předešlých závodech v Japonsku a v Malajsii, Abrahama tentokrát dělily pouhé čtyři setiny sekundy.

"Měl jsem určitě na víc. Desáté místo není sice špatné, ale přece jen mě štve, že jsem se alespoň do druhé řady neprobojoval. Chybělo strašně málo. Trať je to rychlá, líbí se mi, loni jsem tady byl šestý, a tak věřím, že v neděli, pokud nepokazím start, by to opět mohlo vyjít," uvedl dvacetiletý český jezdec v tiskové zprávě a postěžoval si na ostrý vítr, který dnešní jízdy provázel.

Kvalifikaci stopětadvacítek kraloval Španěl Marc Márquez, vedoucí muž průběžného pořadí MS. Kornfeil byl pomalejší o téměř čtyři a půl sekundy.V královské třídě MotoGP vyhrál kvalifikaci domácí jezdec Casey Stoner, který tak bude moci den po 25. narozeninách zaútočit z nejvýhodnější pozice na čtvrtý triumf v australském závodu za sebou.

Čerstvý mistr světa Jorge Lorenzo byl druhý, z patnáctého místa se pak s třívteřinovou ztrátou kvalifikoval jeho španělský krajan Dani Pedrosa, jenž dva předchozí díly šampionátu vynechal kvůli zlomenině klíční kosti.

Kvalifikace na GP Austrálie na Phillip Islandu, 16. závod MS silničních motocyklů:

Do 125 ccm: 1. Márquez (Šp./Derbi) 1:38,236, 2. Cortese (Něm./Derbi) -0,616, 3. P. Espargaró (Šp./Derbi) -0,755, 4. Terol (Šp./Aprilia) -0,848, 5. Smith (Brit./Aprilia) -1,127, 6. Rabat (Šp./Aprilia) -1,888, ...18. Kornfeil (ČR/Aprilia) -4,365.

Moto2: 1. De Angelis (San Mar./Motobi) 1:35,148, 2. Redding (Brit./Suter) -0,230, 3. Bradl (Něm./Suter) -0,430, 4. Di Meglio (Fr./Suter) -0,548,
5. Iannone (It./Speed Up) -0,722, 6. Simón (Šp./Suter) -0,735, ...10. Abraham (ČR/FTR) -0,985.

MotoGP: 1. Stoner (Austr./Ducati) 1:30,107, 2. Lorenzo (Šp./Yamaha) -0,668, 3. Spies (USA/Yamaha) -1,279, 4. Simoncelli (It./Honda) -1,295, 5. Edwards (USA/Yamaha) -1,308, 6. Hayden (USA/Ducati) -1,423.