25. května 2013 • 17:06

Rally Český Krumlov suverénně vyhrál Pech před Krestou

0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Václav Pech s vozem Mini John Cooper Works S2000 suverénně ovládl Rallye Český Krumlov a upevnil si vedení v průběžném pořadí domácího šampionátu. Druhého Romana Krestu, který do letošního seriálu zasáhl poprvé, porazil o 74 sekund a potřetí v kariéře se na jihu Čech radoval z vítězství.

Pech, který byl nejrychlejší i na předešlé Rallye Šumava Klatovy, se do čela soutěže dostal již po páteční druhé rychlostní zkoušce a náskok před pronásledovali postupně zvyšoval.

Plzeňský pilot nakonec vyhrál jedenáct ze čtrnácti měřených testů. Dvakrát jej dokázal porazit Kresta, jednou Jaromír Tarabus, jenž nakonec skončil třetí.Očekávaný souboj Pecha a Kresty byl nakonec jednoznačnou záležitostí.

Luhačovický závodník, který českokrumlovskou rallye již sedmkrát vyhrál, měl v pátek i v sobotu problémy s nastavením motoru své fabie S2000.

Sedmidílný seriál MMČR bude pokračovat 21. a 22. června Agrotec Petronas rallye Hustopeče.