Dramatickou Rallye Český Krumlov vyhrál Kopecký před Pechem

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál dramatickou Rallye Český Krumlov. O vítězi druhého závodu mistrovství České republiky rozhodla až poslední rychlostní zkouška, ve které Kopecký odsunul z prvního místa Václava Pecha. Úřadující domácí šampion nakonec za vítězem zaostal o 4,4 sekundy. Třetí byl s odstupem téměř čtyř minut Pavel Valoušek.

Kopecký s Pechem bojovali o prvenství od úvodní páteční erzety. V šestém měřeném úseku měl Kopecký defekt, ztratil 22 sekund a Pech toho využil. Na prvním místě se držel až do závěru.

V závěrečné zkoušce za deště však Kopecký svého soka porazil o 15 sekund a připsal si druhý triumf na jihočeské rallye v kariéře. Pech přišel o šanci na celkově páté vítězství.