Dramatickou Rallye Český Krumlov vyhrál Kopecký před Pechem | iSport.cz

Dramatickou Rallye Český Krumlov vyhrál Kopecký před Pechem

0
Jan Kopecký se Škodou Fabia R5 při rychlostní zkoušce zvané Col de Svatý Ján u obce Malče
LM: Real si to rozdá se City. Ronaldo bude chtít ušatý pohár pro Juventus
Na Kangovo místo máme přetlak, těší kouče Sparty Kotala

Tovární jezdec Škody Jan Kopecký vyhrál dramatickou Rallye Český Krumlov. O vítězi druhého závodu mistrovství České republiky rozhodla až poslední rychlostní zkouška, ve které Kopecký odsunul z prvního místa Václava Pecha. Úřadující domácí šampion nakonec za vítězem zaostal o 4,4 sekundy. Třetí byl s odstupem téměř čtyř minut Pavel Valoušek.

Kopecký s Pechem bojovali o prvenství od úvodní páteční erzety. V šestém měřeném úseku měl Kopecký defekt, ztratil 22 sekund a Pech toho využil. Na prvním místě se držel až do závěru.

V závěrečné zkoušce za deště však Kopecký svého soka porazil o 15 sekund a připsal si druhý triumf na jihočeské rallye v kariéře. Pech přišel o šanci na celkově páté vítězství.

Rallye Český Krumlov, druhý závod mistrovství ČR v automobilových soutěžích:

1. Kopecký, Dresler (Škoda Fabia R5) 1:36:00,8,
2. Pech, Uhel (Mini John Cooper Works S2000) -4,7,
3. Valoušek, Havelková (Škoda Fabia S2000) -3:57,1,
4. Odložilík, Tureček (Ford Fiesta R5) -4:49,7,
5. M. Vlček, Žáková (Škoda Fabia S2000) -5:23,6,
6. Jakeš, J. Novák (Citroën DS3 R5) 5:27,0.