15. listopadu 2015 • 14:19

Ogier opět zakončil sezonu výhrou, Prokop dojel dvacátý

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Francouzský pilot Volkswagenu Sébastien Ogier vyhrál stejně jako v minulých dvou letech Britskou rallye a třetím rokem po sobě tak korunoval triumfem ve Walesu zisk titulu. Martin Prokop obsadil na rozbahněných tratích po nedokončené druhé etapě dvacáté místo.

Jednatřicetiletý Ogier si dojel pro osmé vítězství v sezoně a 32. v kariéře s pohodlným náskokem 26 sekund před Britem Krisem Meekem s citroënem. Třetí skončil s odstupem 36,2 sekundy Ogierův norský kolega z týmu Andreas Mikkelsen.

"OK, vítězství je nejlepší způsob, jak zakončit sezonu, ale dnes není důvod něco slavit," řekl Ogier s narážkou na páteční teroristické útoky v Paříži, jež si vyžádaly 129 životů.

Prokop se dnes do rallye vrátil poté, co po srážce s Novozélanďanem Haydenem Paddonem v sobotu odstoupil. Jeho mechanikům se přes noc podařilo poničenou fiestu spravit a jediný pravidelný český účastník MS se se sezonou rozloučil dvacátým místem.