9. června 2017 • 13:27

Smolař Prokop! Na Italské rallye mu upadlo kolo a skončil

Autor:
TOP VIDEA
Kde hrají Češi? V čínském "zeleném městě" plném skútrů Kde hrají Češi? V čínském "zeleném městě" plném skútrů
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Upadlé pravé přední kolo zastavilo snahu Martina Prokopa na Italské rallye. Český pilot startující se starší specifikací Fordu Fiesta WRC tak musel ze sedmého podniku mistrovství světa ve čtvrté rychlostní zkoušce odstoupit. Jan Kopecký je po pěti erzetách dvanáctý, vede Hayden Paddon z Nového Zélendu.Na Sardinii se zatím stále mění vedoucí jezdec, ještě nikdo nedokázal zůstat v čele po dvou měřených testech za sebou. V polovině dnešní etapy má Paddon náskok 4,3 sekundy na Juhu Hänninena z Finska. O desetinu zpět je Mats Östberg z Norska, kterému vůz připravuje Prokopův tým.

Paddonovi do čela pomohla i havárie Brita Krise Meekea, jenž odstoupil z prvního místa. "Jedeme podle plánu. Dnes je to o čisté jízdě, není to o tom, abychom tlačili. Klíčové je jet vyrovnaně a zbytečně neztrácet čas," řekl Paddon.

Upadlé kolo zastavilo Martina Prokopa na Italské rallye
Upadlé kolo zastavilo Martina Prokopa na Italské rallye

Sedmý je lídr MS a úřadující šampion Sébastien Ogier z Francie, který na vedení ztrácí 37,7 sekundy.

Kopecký je sice dvanáctý, klíčové však pro něj je, že vede kategorii WRC2. O jedno místo před ním a 12 sekund je sice Francouz Eric Camilli, jenž startuje také s vozem specifikace R5, do šampionátu WRC2 ale není přihlášený.

Prokopovi se příliš nedařilo ani před odstoupením, po třetí erzetě byl až 21. "Při brzdění upadlo kolo. Ustřihl se šroub na zavěšení. Nevíme proč, možná to byl následek defektu nebo jen zradil materiál. Naposledy mi kolo na rovině upadlo ještě s Mitsubishi v Argentině...," uvedl Prokop na sociální síti.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze