Neuville využil Ogierovy bouračky, vyhrál Portugalskou rallye a vede MS | iSport.cz
20. května 2018 • 14:46

Neuville využil Ogierovy bouračky, vyhrál Portugalskou rallye a vede MS

Thierry Neuville na trati Portugalské rallye
Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně Volá pan Křetínský. Podívejte se na Vrbovu scénku po výhře Plzně
DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili? DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?

Belgický pilot týmu Hyundai Thierry Neuville vyhrál Portugalskou rallye a v čele MS vystřídal Francouze Sébastiena Ogiera, jenž v pátek havaroval. Vicemistr světa z posledních dvou sezon si připsal po únorovém triumfu ve Švédsku druhé letošní vítězství a osmé v kariéře.

Devětadvacetiletý Neuville se dostal do čela Portugalské rallye v pátek odpoledne v první etapě a vedení už nepustil. Na druhém místě skončil s odstupem rovných 40 sekund Brit Elfyn Evans, třetí byl o dalších 7,3 sekundy zpět Fin Teemu Suninen.

Ogierova snaha o rekordní šesté vítězství v Portugalsku vzala za své už v páté erzetě, kdy pětinásobný mistr světa skončil se svým fordem mimo trať. Do soutěže se Francouz v sobotu vrátil, ale byl daleko v poli poražených a body do MS nevybojoval ani v závěrečné power stage.

Po šesti z 13 rallye vede Neuville před Ogierem o 19 bodů. Šampionát pokračuje za tři týdny na Sardinii.

Portugalská rallye, podnik mistrovství světa v automobilových soutěžích:
1. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) 3:49:46,6, 2. Evans, Barritt (Brit./Ford Fiesta) -40,0, 3. Suninen, Markulla (Fin./Ford Fiesta) -47,3, 4. Lappi, Ferm (Fin./Toyota Yaris) -54,7, 5. Sordo, Del Barrio (Šp./Hyundai i20) -1:00,9, 6. Östberg, Eriksen (Nor./Citroën C3) -3:33,5.

Průběžné pořadí (po 6 z 13 soutěží): 1. Neuville 119, 2. Ogier (Fr./Ford Fiesta) 100, 3. Tänak (Est./Toyota Yaris) 72, 4. Sordo 58, 5. Lappi 57, 6. Mikkelsen (Nor./Hyundai i20) 54, ...16. Kopecký (ČR/Škoda Fabia R5) 5.

Pořadí týmů: 1. Hyundai 175, 2. M-Sport Ford 162, 3. Toyota 138, 4. Citroën 111.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko. Favority skupiny A jsou Kanada, USA a Finsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby