Loeb na Francouzské rallye míří za titulem | iSport.cz
1. října 2010 • 18:53

Loeb na Francouzské rallye míří za titulem

Autor: ČTK
Sebastian Loeb kráčí za sedmým titulem mistra světa
TOP VIDEA
Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem? Souček si plní sen, Anglie byla na prvním místě, říká Paska. Jaké má plány s Hložkem?
Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6 Sparta - Liberec: Je to tady! Hudáček zkompletoval hattrick, 2:6
VŠECHNA VIDEA ZDE

Domácí favorit Sébastien Loeb míří na Francouzské rallye za jubilejním 60. vítězstvím v mistrovství světa, jež by mu zároveň zajistilo sedmý titul za sebou.Jednička Citroënu vede po dnešní první etapě o 22,7 sekundy před španělským týmovým kolegou Danim Sordem.Šestatřicetiletý Loeb vyhrál na asfaltu v rodném Alsasku první čtyři erzety a díky celkem pěti vyhraným testům z osmi si zajistil relativně pohodlné vedení.

Podle očekávání se citroënům ve Francii daří, třetí je s třísekundovou ztrátou za Sordem další domácí jezdec Sébastien Ogier z juniorského týmu Citroënu."Byl to dobrý den, ale konec této rychlostní zkoušky byl opravdu náročný. Jsem rád, že už mám dnešek za sebou," citoval Loeba server autosport.cz.

S útokem na titul v kategorii S-WRC se může prakticky rozloučit jediný český zástupce Martin Prokop. Úřadující juniorský mistr světa, jenž by musel k udržení naděje ve Francii vyhrát, nabral kvůli technickým problémům svého Fordu Fiesta velkou ztrátu a v S-WRC je šestý.

"Jsem úplně vyřízený, jeli jsme mnoho zkoušek bez posilovače. Obávám se, že dneska jsme prohráli šampionát," řekl Prokop, jenž za vedoucím Norem Eyvindem Brynildsenem na fabii zaostává o šest a půl minuty.Rallye pokračuje osmi erzetami v sobotu a vyvrcholí nedělními čtyřmi vložkami, přičemž dvakrát se pojede v Loebově rodném Haguenau.

Témata:  sport, motorismus, rallye, Loeb
 
Články odjinud


Články odjinud