31. května 2011 • 07:59

Smrž si vyjel v Salt Lake City osmé místo

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Český motocyklový závodník Jakub Smrž skončil v druhé jízdě pátého dílu mistrovství světa superbiků v Salt Lake City na osmém místě. Ve Velké ceně USA tak získal celkem 28 bodů a v průběžném pořadí šampionátu mu patří devátá příčka.

Také druhý americký závod vyhrál Španěl Carlos Checa, jenž v sezoně triumfoval už pošesté a v MS s přehledem vede.

Stejně jako v úvodní pondělní jízdě se musel Smrž probíjet vpřed ze zadních pozic. Dokázal se vyhnout pádu Corsera, Xause a Hagy, po souboji s Reou se posunul na osmé místo, ale týmového kolegu Guintoliho už předjet nestihl.

Osmadvacetiletý Smrž si nicméně z Utahu odvezl vyrovnané nejlepší umístění v kariéře. Druhý předtím dojel i na konci března v britském Donington Parku.

Checa v první jízdě porazil nejvážnějšího konkurenta Smrže o necelé tři sekundy, v druhém závodu bylo jeho vítězství mnohem výraznější. Brita Camiera předčil o více než sedm vteřin, třetí dojel do cíle Ital Biaggi.

Pátý závod MS superbiků v Salt Lake City (USA):
2. jízda: 1. Checa (Šp./Ducati) 38:22,082, 2. Camier (Brit./Aprilia) -7,194, 3. Biaggi (It./Aprilia) -8,734, ...8. Smrž (ČR/Ducati) -25,688.
Průběžné pořadí: 1. Checa 195 b., 2. Melandri (It./Yamaha) 134, 3. Biaggi 133, ...9. Smrž 83.