Motorkáři Podmolové vyděsili mámu, spadli už na tréninku | iSport.cz
Květoslav Šimek
20. listopadu 2011 • 14:00

Motorkáři Podmolové vyděsili mámu, spadli už na tréninku

TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2 Mladá Boleslav - Kladno: Jágr svým 11. gólem sezony snížil manko Rytířů, 4:2
INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď? INSIDER před Australian Open: Plíšková je na vrcholu sil. Dočká se vítězného grandslamu už teď?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Měla to být světová premiéra. Tandemové salto na motorce okořeněné freestylovým trikem. Úřadující mistr světa Libor Podmol skok nacvičoval s mladším bratrem Filipem pro závod mistrovství světa Night of the Jumps v Ostravě. Vyskočí, začnou vytáčet salto a Filip se pustí řidítek. Do molitanu skok zvládli. Hned při prvním „ostrém“ pokusu na tréninku se rozbili.Naštěstí bez vážnějších následků. Filip si bolestivě natloukl záda, musel být ošetřený v nemocnici. Libor si pochroumal zápěstí. I tak se představil v sobotním závodě. A suverénně postoupil do finále mezi šest nejlepších. Těsně před koncem finálové jízdy však spadnul znovu.

„Jízda byla docela fajn,“ říkal po závodě Podmol. „Ale pak jsem udělal takový ten můj signaturní underflip, nedopadl jsem úplně rovně a hodilo mě to do boku.“ Podmol vylétl z trati, sestřelil ochranné zábrany.

Podmol před pádemPodmol před pádemFoto Aleš Krecl
Naštěstí dokázal motorku bleskově stočit na bok a za hrazením nikdo nestál. Při pádu si „jen“ krvavě rozřízl ruku. „Trefil jsem reklamní bannery a ty mi rozřízly prst.“

Za bouřlivého potlesku osmi tisícovek fanoušků pak Podmol znovu nasedl na motorku, chtěl jízdu dokončit. Měl ještě připravenou světovou premiéru backflipu protočeného o 360 stupňů. Objel dvě kolečka, procvičoval poraněnou ruku, ale krvavý šrám musel jít ošetřit. Skákat už nešlo.

Daleko nebezpečnější byla Podmolova dopolední havárie v tréninku.

S bratrem Filipem nezvládli hned první zkušební tandemové salto. „Přetočili jsme to a sletěli na bok,“ líčil Podmolův mladší bratr Filip. „Nebyl to nic moc pocit, musel jsem do nemocnice. Narazil jsem si záda, snad je to v pořádku. Ale když se nadechnu, pořád mě to v zádech píchá. Pro jistotu budu muset zajít za naším doktorem Kutáčkem v Mladé Boleslavi.“

Libora Podmola pád rozhodil. „Dívat se na mámu, jak se při tom tváří, to byla velká rána,“ nezastíral. Mrzelo jej to i kvůli fanouškům. V Ostravě se narodil, před rokem v ČEZ Areně závod vyhrál a udělal tím zásadní krok k zisku mistrovského titulu. I proto chtěl s bratrem fanouškům ukázat světový skok.

Divákům se tajil dechDivákům se tajil dechFoto Aleš Krecl

„A taky jsme za to měli od šéfa závodu slíbenou motokrosovou motorku, teď nevím, jestli ji dostanu,“ říkal upřímně Filip Podmol.

Závod si podmanil francouzský šampion Remi Bizouard. Předváděl nejkrkolomnější kousky. Výborně zaskákal i Petr Pilát, který skončil celkově třetí. Libor Podmol nakonec skončil šestý.

Nejošklivější havárii měl Francouz David Rinaldo. V závěru kvalifikace nedotočil salto, předním kolem se zapíchnul do hrany doskočiště a hlavou letěl k zemi. Naštěstí jej při dopadu netrefila letící motorka, spadla těsně vedle něj. Hala na několik okamžiků ztichla, ale Rinaldo nakonec odešel za pomoci zdravotníků po svých.

Remy předvedl velký díl odvahy
Remy předvedl velký díl odvahy

 
Články odjinud


Články odjinud