Díky, řekl česky Sajfutdinov. Jako první Rus vyhrál Tomíčkův memoriál | iSport.cz
Ivo Pospíšil
9. září 2014 • 07:42

Díky, řekl česky Sajfutdinov. Jako první Rus vyhrál Tomíčkův memoriál

Vstoupit do diskuse
0
Sajfutdinov se stal prvním Rusem, který Memoriál Luboše Tomíčka vyhrál.
TOP VIDEA
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
Šéf akademií Poborský: Mladí hráči jsou kvalitnější. Chceme, ať jsou dynamičtější a hravější
VŠECHNA VIDEA ZDE

Potvrdil svou přezdívku Ruská raketa. I pozici největšího favorita letošního Memoriálu Luboše Tomíčka. Plochodrážník Emil Sajfutdinov vyhrál hned čtyři jízdy z šesti, přičemž díky té poslední, finálové, se stal prvním Rusem, který tradiční podnik na pražské Markétě vyhrál. „Tahle trať mi sedí,“ pochvaloval si usměvavý dravec, který jinak hájí barvy české Jawy.Seděl na tiskové konferenci, vedle něj Chorvat Jurica Pavlic a Polák Rafal Okoniewski, jejichž skalpy si díky povedené jízdě ve finále připsal, a když mu organizátoři gratulovali, on se jen pousmál. „Díky,“ řekl česky Emil Sajfutdinov, letošní vítěz Memoriálu Luboše Tomíčka.

Na české Jawě tu vyhrál hned tři úvodní jízdy, pak dojel dvakrát druhý (první, který ho dokázal porazit, byl Čech Václav Milík) a do finále šel se třinácti body z první startovní řady.

„Tahle trať se mi líbí. Vždyť jsem tu hned při svém prvním startu v Grand Prix vyhrál,“ vzpomněl si Sajfutdinov na několik let starý debut. Teď si vše připomněl.

„Od začátku závodů jsem se cítil hodně dobře. Ve finále sice záleželo hodně na startu, ale ten mi vyšel skvěle. Pak už jsem jen kontroloval vedoucí pozici,“ pochvaloval si.

Průběžný lídr mistrovství Evropy tak jen potvrdil svou pověst nejúspěšnějšího ruského závodníka současnosti. A dost si přitom pochvaloval, že závod skončil ještě předtím, než začalo pršet. Sotva totiž dojel do cíle, nebo si poslechl na stupních vítězů ruskou hymnu, už se nad areálem na pražské Markétě snášely provazce vody.

„Jsem rád, že jsme to takhle stihli. Je pravda, že ta trať byla trochu těžší, protože dráha byla od prostředku spíš jednotvárná, ale na ty podmínky byla velmi obstojná,“ dodal Sajfutdinov.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud