Mám propíchlé stehno, ale nelituju | iSport.cz
20. srpna 2007 • 00:00

Mám propíchlé stehno, ale nelituju

Autor: lex
Lukáš Pešek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Málokdy se nechá unést nemocemi, spíš je uzavřený a moc neříká. Jenže po třetím místě se nemohl ovládnout. LUKÁŠ PEŠEK byl dojatý.Málokdy se nechá unést nemocemi, spíš je uzavřený a moc neříká. Jenže po třetím místě se nemohl ovládnout. LUKÁŠ PEŠEK byl dojatý. "Nevím, co se děje. Jsem úplně mimo," vyprávěl. "Ale v jednom mám jasno: jsem moc šťastný!" Jaké je třetí místo? "Před závodem jsem si říkal, že chci dojet, a když bude pódium, tak to bude super. Musím poděkovat lidem, protože kolik jich na tribunách bylo, prostě neuvěřitelný. Připadal jsem si jako na fotbale. Dík patří taky celému týmu, protože po sobotním pádu poskládali super motorku." Start vám nevyšel? "Určitě hrály roli nervy, byl jsem příšerně nervózní. Prudce jsem pustil spojku a motorku zahltil, takže jsem musel dotahovat. Byl jsem jako začátečník. Nasadil jsem agresivní jízdu a pořád jsem někoho předjížděl. Pak jsem se Gadeou trhli a začali jsme dohánět první jezdce. Uklidnil jsem se." Vyčkávat na chvostu, to byla taktika nebo nemožnost dostat se na první místo? "Držel jsem se vzadu a neukazoval jsem jim svoje trumfy. Jakmile jednou ukážu, co umím, tak mi to příště zavřou. Talmácsi na konci vůbec netušil, že mu to můžu v zatáčce takhle poslat. Věděl jsem, že v posledním kole někoho udělám. Byla jenom otázka, kdo to bude. Rozhodovaly centimetry, rvali jsme se dál a ani jeden nechtěl ustoupit. Gábor na tom prodělal. Pokazil si výjezd a před kopcem ztratil. Kdyby mě zavřel, tak bychom se strkali a kdo ví, jak by to dopadlo." Poslední kolo bylo vůbec hodně tvrdé, že? "Všichni jsme byli hladoví. Něco v hlavě mí říkalo: Nervi to tam, musíš hlavně dojet. Kdyby mi nešlo o místo v šampionátu, tak bych ještě přitlačil." Stejně byl cíl nejlepší části závodu, ne? "Cíl byl úplně perfektní. Měl jsem neskutečnou radost. Zastavil jsem na céčku, protože tam bylo nejvíc fanoušků. Rozházel jsem jim tam rukavice, hodil jim helmu. A při tom lezení na plot jsem si propíchl stehno. Pořádně to pálí a bolí jako čert." Litujete? "Vůbec ne! Stálo to. Když jsem na plot lezl, tak jsem doufal, že mi někdo pomůže, ale všichni jenom koukali. Jak jsem slezl, byl jsem úplně hotovej." Měl byste být rád, že vás traťoví komisaři netahali spíš dolů. "To nehrozilo, jsou to moji kámoši. Tribuny byly fantastický. Já bych to přirovnal k hooligans fotbalovýho mužstva. Už na začátku jsem věděl, že jim přilbu hodím, i kdybych byl šestý. Měl jsem větší radost než po vítězství v Číně. Postavil jsem se a dokázal rozjet vlnu. Lidi přišli hlavně kvůli mně. Jsem hrdý – hlavně na ně. Strašně moc mě hnali dopředu. Díky, lidi, že jste přišli!"

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud