23. listopadu 2016 • 18:12

Freestyle motokrosař Podmol se bude připravovat na Dakarskou rallye

Autor: iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Štěpánek měl být za surovou hru na Haraslína vyloučen, říká KR. Co penalta na Oscara?
Havlíkova desítka! Podívejte se na všechna torpéda sezony nečekaného lídra střelců
VŠECHNA VIDEA ZDE

Freestyle motokrosař Libor Podmol se v budoucnu plánuje zúčastnit Dakarské rallye. V následujícím ročníku nejtěžší motoristické soutěže pojede s týmem BARTH Racing v asistenčním voze, aby nasál atmosféru a poznal jihoamerické tratě. V roce 2018 se chce Podmol představit v motocyklové kategorii. „Vedl mě k tomu vnitřní pocit, touha pokořit v životě další cíl. Z Dakarské rallye mám obrovský respekt, zároveň mě fascinuje,“ prohlásil Podmol, který by se stal prvním freestyle motokrosařem v legendární pouštní soutěži.Od třinácti let závodil v klasickém motokrosu, v devatenácti objevil freestyle motokros. Podmol se v něm stal mistrem světa a jako první neamerický jezdec vyhrál disciplínu Step Up na X-Games, olympiádě extrémních sportů. Kromě „freestylového“ mistrovství světa a dalších akcí se plánuje připravovat také na Dakarskou rallye.

„Prohánět se motorkou po kamenité cestě není zrovna bezpečné, ale moc mě láká ten pocit volnosti, hlavně v poušti,“ přiznal Podmol, který by si dokázal představit s motorkou na dálkové soutěže provést salto. „Možné by to zřejmě bylo, i když tato motorka je větší a neohrabanější.“

Na nadcházející ročník Dakarské rallye, která odstartuje 2. ledna, odcestuje Podmol s týmem BARTH Racing. Ten vysílá čtyři závodníky (dva na motocyklu a dva na čtyřkolce) – zkušeného Davida Pabišku, Rudu Lhotského, nováčka Zdeňka Tůmu a pětinásobného vítěze Josefa Macháčka, který se vrací z buginy na čtyřkolku.

Podmol pojede v asistenčním voze Volkswagen Tiguan společně s reportérem Vlastou Korcem. „Kvůli účasti na Dakaru jsem oslovil také další české týmy. BARTH Racing u mě zvítězil svým přístupem k Dakaru a hlavně specializací na motorkáře. Moc se těším, že budu klukům fandit přímo na místě. Snad mě Dakar v roli diváka nevyděsí,“ dodal český freestyle motokrosař, který se v příštím roce chce plnohodnotně připravit. „Je možné, že se zúčastním také jiných dálkových soutěží. Nechci nic podcenit.“

Tým BARTH Racing čekají o víkendu technické přejímky ve francouzském přístavu Le Havre, kde se veškerá technika vydá na svou měsíční plavbu do argentinského Buenos Aires. „Tým BARTH Racing je hrdý na to, že se Libor Podmol bude účastnit Rally Dakar s námi, a bude určitě přínosem s poznatky z jeho dosavadních sportovních výkonů,“ prohlásil Michal Burkoň, manažer týmu.

Podmola čeká velice náročný leden – kromě Dakarské rallye mu začíná sezona mistrovství světa ve freestyle motokrosu, konkrétně 28. ledna ve švýcarské Basileji. „Také proto z Dakaru odcestuji dříve, abych se na úvodní závod připravil. V letošním roce jsem musel vynechat několik závodů, v tom následujícím chci určitě bojovat o titul mistra světa,“ dodal Podmol.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud