1. května 2018 • 20:39

Pardubice v obležení: BARTH Day láká na unikátní běžecký závod

Autor:
Barth Day láká na unikátní běžecký závod
TOP VIDEA
PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová PRAGUE PLAYOFFS: Svátek parkuru v Česku! Tahákem je Kellnerová
Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím Nedvěd: Za Ronaldem v Juventusu stojíme. Nemá to jednoduché, pereme se s tím
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překonat Taxisův příkop nebo Irskou lavici, proběhnout se po trati slavného dostihu, otestovat automobilové novinky a užít si dětský den. Řadu lákadel chystá pro návštěvníky velkolepá akce BARTH Day, která se uskuteční 19. května v Pardubicích. „Den koncipujeme jako zábavu pro celou rodinu. Rodiče se mohou přihlásit do naprosto ojedinělého běžeckého závodu BARTH Run Velká pardubická a děti budou mít celodenní vyžití na různých atrakcích,“ prohlásil Michal Burkoň, hlavní organizátor.Pardubice budou v polovině května pod nájezdem rodin a běžců! Již tradiční akce BARTH Day se v minulém roce zúčastnilo více než 3 500 lidí. Většina z nich si vyzkoušela, jaké to je běhat po slavném závodišti a jak se překonávají náročné překážky s příkopy. Také tentokrát si lze vybrat ze dvou tras na 5 nebo 10 kilometrů. „Závod po trati Velké pardubické je velice populární. Už nyní registrujeme stovky přihlášek. Jde o třetí ročník, doposud si ho všichni pochvalovali, šlo o nevšední zážitek,“ potvrdil za organizátory Michal Burkoň.

Prvních 300 startujících obdrží funkční triko nebo vak na záda s motivem Rallye Dakar. Ten, kdo se přihlásí do 10. května, bude mít startovní číslo s vlastním jménem a pamětní medaili. Občerstvení po závodě a na trati je samozřejmostí pro každého účastníka. A jaká je motivace pro vítěze? „Pro nejrychlejšího muže a ženu máme připravenou exkluzivní výhru v podobě obytného vozu na čtyři dny od BARTH Caravan v hodnotě 13 tisíc korun. Je tak možné si vyběhat parádní dovolenou,“ prohlásil Michal Burkoň, podle kterého jsou čím dál více oblíbené závody s dětmi nebo s pejsky. Kilometrová trasa je pak určená pro děti v rámci HC Dynamo rodinného běhu s místními hokejisty.

Účastí v netradičním závodě to však nekončí, naopak! Během BARTH Day je možné si vyzkoušet při testovacích jízdách automobilové novinky značek Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Kia, Peugeot a Honda nebo například elektrické luxusní SUV od Tesla Motors. Na své si přijdou i vyznavači jedné stopy s možností zapůjčení motorek díky celorepublikové akci Yamaha Tour 2018. „Rádi veřejnost seznamujeme s nenovějšími vozy a technologiemi. Jsem velice rád, že jeden výherce od nás obdrží na šest měsíců zdarma Volkswagen T-Roc,“ hovořil Michal Burkoň o hlavní ceně od společnosti Autocentrum BARTH poskytující operativní leasing BARTH Operák. Stačí se dostat do slosování soutěže, která bude vyhlášená na hlavním pódiu v 18:15.

V areálu pardubického závodiště si vše užijí zejména děti. Pro ty soutěživé, které s hrací kartičkou obejdou stanoviště, jsou připravené odměny – jednou z nich je i stylový batůžek s motivem Rallye Dakar. „Na konci dne vylosujeme ze všech kartiček jednoho šťastlivce, který pojede s rodinou na výlet s karavanem,“ naladil zájemce Michal Burkoň. Aktivit pro nejmenší je v rámci BARTH Day opravdu hodně – mohou se těšit například na skákací hrady, kouzelníka, bungee trampolínu, paintball, techniku představí hasiči a vyzkoušet si bude možné také virtuální realitu.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 11. kola Fortuna ligy »

12. kolo Fortuna ligy:

Bohemians 1905 - Plzeň (pá 19.10., 18:00), Olomouc - Zlín (so 20.10., 15:00), Slovácko - Teplice (so 20.10., 17:00), Baník - Karviná (so 20.10., 17:00), Příbram - Jablonec (so 20.10., 17:00), Dukla - Opava (ne 21.10., 15:00), Liberec - Slavia (ne 21.10., 17:00), Sparta - Boleslav (po 22.10., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze