Jak přeskočit rodinný dům? Zatím plán nemám, říká Podmol | iSport.cz
24. června 2018 • 10:16

Jak přeskočit rodinný dům? Zatím plán nemám, říká Podmol

Autor:
Českého freestyle motokrosaře Libora Podmola čeká bláznivá mise.
TOP VIDEA
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Českého freestyle motokrosaře Libora Podmola čeká ve čtvrtek 28. června bláznivá mise. Jako první český závodník na motorce přeskočí rodinný dům! „Pořád nad tím v hlavě přemýšlím, jak to udělat. Jasný plán zatím nemám. Bude důležité hlavně překonat prvotní stres,“ plánuje Libor Podmol. Světový šampion v tomto adrenalinovém sportu zároveň začal trénovat na X-Games. Během července bude na olympiádě extrémních sportů obhajovat medailové umístění.Když se na rodinný domek přijel Libor Podmol poprvé podívat, prohlásil, že by neměl být problém ho na motorce přeskočit. A v klidu zase odjel. „Při mé druhé návštěvě jsem si vzal s sebou metr a pořádně ho přeměřil. Výsledek mě celkem znejistil,“ konstatoval nejlepší český freestyle motokrosař. Domek ve vesničce Vatěkov, která se nachází kousíček od Benešova, měří na šířku přes 25 metrů. Přitom na závodech létá do vzdálenosti 20 metrů.

„Trochu mě zneklidňuje, že dům je postavený do mírného kopce. Z rampy se tak budu muset dostat do větší výšky než obvykle,“ popsal Libor Podmol, loňský vicemistr světa. „Bude důležité, abych si odrazovou rampu podložil a aby mě vystřelila minimálně přes 10 metrů. To bude klíčové.“

Odraz jako kosmonaut

Podmol se bude muset sžívat také s dalším netradičním momentem – při nájezdu neuvidí dopad, který bude skrytý za domem. „To bude velký nezvyk. Při rozjezdu totiž pokaždé kontroluji dopad, jestli tam nikdo není a zda je vše v pořádku. Nebudu vidět, kam vlastně skáču. Odrážet se budu jako kosmonaut, který se dívá jen do nebe,“ zasmál se Podmol, který v loňském roce předvedl jako první český freestyle motokrosař salto vpřed.

Na historicky prvním přeskoku rodinného domu na motorce bude k vidění také další premiéra. Podmol si poprvé v ostré akci vyzkouší svůj nový celonafukovací dopad. Jde o naprostý unikát, v podstatě o prototyp. Vyrobily se pouze dva typy a jeden má k dispozici Travis Pastrana, legenda tohoto sportu. „Kdy jindy tento skvostný dopad vyzkoušet než při tomto unikáním momentu. Airbag landing je měkčí než dřevo nebo hlína, skákání do něj je bezpečnější,“ konstatoval Podmol, kterého v červenci čekají X-Games.

Ve čtvrtek 28. června odpoledne bude jasné, zda si Podmol připsal další české prvenství. „Jsme nadšení, že u takové události budeme a zároveň můžeme Liborovi pomoci. V současné době už celá vesnice Vatěkov ví, že se tu ve čtvrtek stane něco neopakovatelného,“ prohlásil Martin Fojtík, provozní ředitel společnosti Fincentrum Reality, která se postarala o výběr vhodné nemovitosti pro tyto kaskadérské účely. Partnerem akce jsou společnosti BNG Group.

Témata:  motorismus
 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud