Freestyle motokrosař Podmol byl čtvrtý v dalším závodě MS | iSport.cz
3. října 2018 • 20:14

Freestyle motokrosař Podmol byl čtvrtý v dalším závodě MS

Po několikaměsíční pauze vyráží Libor Podmol s bratrem do závodu mistrovství světa.
Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2! Baník - Liberec: Stronati si srazil míč do vlastní sítě, hosté snižují na 1:2!
Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1 Příbram - Zlín: Jablonský se trefil z voleje přímo k tyči, 2:1

Nejlepší český freestylový motokrosař současnosti Libor Podmol obsadil čtvrté místo v pátém pokračování mistrovství světa v čínském Wu-chanu. Z vítězství se radoval Němec Luc Ackermann, který si upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu.

Podmol se musel v Číně vyrovnat s problémy s motocyklem. Nemohl totiž startovat na husqvarně, ale musel usednout na yamahu, se kterou závodil dříve. "Byl jsem přesvědčen, že si v Číně stejně jako všude na světě půjčím motorku od lokálního zastoupení Husqvarny. Bohužel to nakonec nevyšlo," řekl Podmol před závodem.

I proto byl s výsledkem spokojený. "Nemyslím si, že by to zvládlo moc lidí si za tak krátkou dobu zvyknout na jiný stroj," podotkl světový šampion z roku 2010, kterému patří v průběžném pořadí 3. místo. Ve Wu-chanu předvedl ve finále bezchybný výkon, náročnější triky však raději vynechal.

"První tréninky byly těžké, motorka má totiž jiný průběh motoru. Zautomatizované pohyby šly jen těžce po pár trénincích předělat," řekl Podmol. Zaměřil se proto na lehčí triky. "To bylo důležité, protože ve finále jsem předvedl čistou jízdu a ostatní chybovali," řekl Podmol.

Za vítězným Ackermannem, který předvedl dvojité salto, skončil druhý úřadující mistr světa Španěl Maikel Melero. Třetí byl Australan Rob Adelberg. V Číně se představili i Petr Pilát, jenž byl šestý, a Filip Podmol. Ten měl v kvalifikaci pád a do finále nepostoupil.

Seriál MS pokračuje již v sobotu v Kolíně nad Rýnem. "Máme den na zotavení a ve čtvrtek sedáme na letadlo. Bratr to bude mít o dost nepohodlnější s naraženinami a odřeninami. V Německu už budu startovat na mé husqvarně," dodal Podmol.

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky