Podmol je po bronzu v Kolíně nad Rýnem stále třetí v MS | iSport.cz
7. října 2018 • 15:02

Podmol je po bronzu v Kolíně nad Rýnem stále třetí v MS

Autor: ČTK
Free style motocyklista Libor Podmol se chystá přeskočit dům
TOP VIDEA
Český fotbal ve strachu, hrozí devastující škody! Co reakce sponzorů?
Čeští fotbalisté v exotice: Němec, Karoch, Caha zkusil Írán
VŠECHNA VIDEA ZDE

Libor Podmol obsadil třetí místo v šestém závodu mistrovství světa freestylových motokrosařů a před finále v Číně mu patří nadále průběžná bronzová příčka. Do čela se dostal díky vítězství španělský obhájce Maikel Melero, jenž odsunul z vedoucí příčky Luca Ackermanna, kterému se domácí závod nepovedl.Podmol a spol. závodili ve středu v Číně a nejlepší český jezdec si tam musel zvykat na yamahu. Na svou husqvarnu se v Kolíně nad Rýnem už vrátil. Ve finále předvedl čistou jízdu a zakončil ji bodyvarialem California Roll, při němž se ve vzduchu otočí kolem své osy nad letící motorkou.

"Důležité je, že jsem nasbíral další body do šampionátu. S tím umístěním jsem naprosto spokojený," uvedl Podmol v tiskové zprávě. V pořadí MS ztrácí dva závody před koncem na druhého Ackermanna 13 bodů. Loni skončil Podmol celkově druhý, v roce 2010 vybojoval titul. Petr Pilát byl v Německu pátý, Filip Podmol se nedostal do finále.

Šampionát vyvrcholí na začátku listopadu v čínském Šen-čenu. "Ještě je šance zabojovat o druhé místo, možná také o titul. Pořádně se na tyto rozhodující závody připravím," dodal Podmol. Ještě předtím ho čekají 19. října X-Games v Sydney, kde bude jako jediný závodit ve všech disciplínách - skoku do výšky, freestylu, nejlepším triku a doubles.

 

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, na další vývoj se čeká u fotbalové Fortuna ligy. Minimálně do konce dubna se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče * Herní myši na Heuréka.cz

Články odjinud


Články odjinud