V Brně odstartovala akce Formule 1 na školách | iSport.cz
29. září 2008 • 17:41

V Brně odstartovala akce Formule 1 na školách

Autor: ČTK
Vitantonie Liuzzi
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Autogramiádou dvou pilotů formule 1 Itala Vitantonia Liuzziho a bývalého jezdce, šedesátiletého René Arnouxe odstartovala dnes odpoledne na náměstí Svobody v Brně česká verze projektu "Formule 1 ve školách."Akce přilákala množství studentů středních škol, kterým je určena.

Autogramy rozdávali i čeští automobiloví jezdci Jarek a Erik Janišové a Adam Lacko, kteří jsou patrony celé akce. Zájemci si mohli vyzkoušet jízdu na trenažéru formule 1, největšímu zájmu se však těšily jízdy testovaných modelů na rovné dráze.

"Studenti se učí pracovat s předními projektovými počítačovými systémy, pomocí kterých tvoří design modelu. Ten následně testují ve virtuálním větrném tunelu. Výrobou testovaného modelu na frézách se uzavírá technická část projektu, který vyvrcholí napínavou bitvou na dráze," řekl ČTK producent projektu Daniel Knop.

Tento mezinárodní neziskový projekt běží už ve třiceti zemích. Jedná se o vzdělávací soutěž, která je v prvním ročníku určena pouze pro týmy studentů středních škol ve věku od 15 do 19 let.

Témata:  sport, motorismus, Brno, f1, liuzzi, arnoux

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud