Účastníky Dakaru opět čeká poušť Atacama | iSport.cz
3. června 2009 • 15:18

Účastníky Dakaru opět čeká poušť Atacama

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Tatra Aleše Lopraise v plném tempu
TOP VIDEA
SESTŘIH: Midtjylland - Slavia 4:1. Postup do LM v prachu, rozhodla opakovaná penalta
INSIDER: Sparta měla koupit Jemelku, Horváth by byl jako Panenka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořadatelé Rallye Dakar dnes v Paříži představili plán čtrnácti etap příštího ročníku slavného závodu. Stejně jako letos se soutěž uskuteční v Argentině a Chile, nabídne ale pestřejší trasy.Některé z nich povedou opět napříč pouští Atacama, která je nejsušším místem planety.

Závodníci odstartují 2. ledna z argentinské metropole Buenos Aires, kam je na 16. ledna naplánován i cíl. Etapy budou tentokrát rovnoměrně rozděleny mezi obě pořadatelské země, jak do počtu, tak i do délky. Trasa celkem bude měřit 8600 kilometrů, z čehož 5200 tvoří měřené úseky.

"Atacama je ještě sušší než africké pouště. Není tam absolutně žádná vegetace. V rallye bude tedy spousta písku, ale nabídne daleko více druhů krajiny - od holých plání, přes pouštní duny, až po úpatí hor," prohlásil sportovní ředitel závodu David Castera.

Vyřešen bude i problém z letošního závodu, v němž byly tratě po průjezdu motocyklů velice těžko sjízdné pro automobily a kamiony. V následujícím ročníku se proto budou jejich trasy lišit.

Pořadatelé doufají, že navzdory světové ekonomické krizi přilákají alespoň stejný počet účastníků jako letos, kdy se závod poprvé konal v Jižní Americe. Tam byl přeložen kvůli teroristickým akcím, které ohrožovaly průběh rallye v africké poušti.

Témata:  sport, rally, dakar
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud