Ochrnutý Šembera: Hurá, jedu domů! | iSport.cz
19. prosince 2009 • 13:30

Ochrnutý Šembera: Hurá, jedu domů!

Autor: Patrik Vacek
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

FOTOGALERIE - Zrehabilitoval, zabalil si věci, se všemi se rozloučil a vyrazil na cestu domů. Jezdec mistrovství světa silničních motocyklů Lukáš Šembera (17), který ochrnul koncem září od prsou dolů po pádu při exhibici pitbiků, včera opustil brány pražské motolské nemocnici a zamířil na svátky do Brna.Konečně se zase vyspal ve své vlastní posteli a vrátil se do známého prostředí. Motocyklista Šembera se už nemohl dočkat okamžiku, kdy se po dlouhých třech měsících v nemocnici podívá domů.

S asistencí rodičů nastupuje do vozu...S asistencí rodičů nastupuje do vozu...Foto Petr Merta


„Je to super. Těším se na celou rodinu a kamarády. Čeká mě spoustu lidí. Doufám, že budu mít chvilku klidu,“ smál se šťastný Lukáš po propuštění z nemocnice.

Nejprve se však dlouze loučil s celým zdravotním personálem a pacienty na pokojích. „Loučení proběhlo v pohodě. Dostal jsem diplom jako památku na pobyt v nemocnici,“ prozradil Šembera.

...a konečně se vydává na cestu domů...a konečně se vydává na cestu domůFoto Petr Merta


Do nemocnice se ale po svátcích ještě na chvilku vrátí a pak 4. ledna odjede do rehabilitačního centra v Kladrubech. „Doktoři mi zakázali motorky,“ vtipkoval ochrnutý závodník.

Vzápětí dodává, že žádný zákaz od lékařů nedostal. „Oni vědí, že jsem rozumný a nechci dělat něco, čím bych si dosavadní léčbu pokazil,“ tvrdí Lukáš, který se těší na pohodovou vánoční atmosféru s rodinou.

Lukáš Šembera po dlouhých měsících opouští zdi nemocnice
Lukáš Šembera po dlouhých měsících opouští zdi nemocnice


„V pondělí pro Lukáše možná uspořádáme přivítací párty,“ plánuje otec Lukáše Jiří Šembera, který stále neví, jestli se jeho syn někdy postaví na nohy. „Teď je to všechno o čekání. Je spousta variant, co může být. Necháváme to otevřené. Uvidíme, co bude,“ řekl Šembera senior.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud