1. srpna 2012 • 15:46

Konec černé můry: Kajakář Štěrba může na olympiádu

Autor:
Kajakář Štěrba se může opět připojit ke své posádce
TOP VIDEA
Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1! Brno - Plzeň: Čermák propálil vše, co mu stálo v cestě a posílá hosty do vedení 0:1!
SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek SESTŘIH: Lipsko - Hoffenheim 2:5. Na destrukci se gólově podílel i Kadeřábek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobrá zpráva pro medailově strádající českou olympijskou výpravu: Do čtyřkajaku na 1000 metrů, která patří k velkým favoritům, se definitivně vrací zadák Jan Štěrba, jehož dnes sportovní arbitrážní soud CAS zbavil trestu za užití látky Beta-methylphenylethylamine.Jednatřicetiletý kajakář Jan Štěrba v úterý vyrazil na otočku do Londýna, aby se před arbitráží hájil a soudci jeho argumenty přijali. Reprezentant vyvázl pouze s pokáráním a na olympijských hrách může startovat.

„CAS se jednoznačně přiklonil k tomu, že Jan Štěrba užil látku nezáměrně ve výživovém doplňku a přihlédl k tomu při rozsudku,“ řekl Jan Štovíček, který českého reprezentanta zastupoval.

Start Jana Štěrby na OH je nyní v rukou úředníků a měl by být formální záležitostí. Žádost o dodatečnou akreditaci posoudí tripartitní komise (organizační výbor her – MOV – mezinárodní federace). Štěrba by v posádce čtyřkajaku nahradil Pavla Davídka, který by se přesunul mezi náhradníky.

„Strašným způsobem se mi ulevilo,“ řekl Štěrba pro iSport.cz. „Doma jsem počítal, že jsem v téhle noční můře byl 48 dní. Jednu chvíli už to bylo hozené tak, že jsem dopoval, měl jsem zakázanou činnosti a nemohl jsem startovat na olympijských hrách. Byl to hrozný boj.“

Štěrba se ve čtvrtek definitivně připojí k reprezentační posádce, s níž už v pátek na mistrovství republiky v Račicích zajel druhý nejlepší čas světové historie. A v pátek už znovu poletí do Londýna, tentokrát ne kvůli arbitráži, ale kvůli vysněné účasti na olympijských hrách, která mu v kariéře zatím unikala.

„Musím se trochu vzchopit. Šel jsem spát asi ve tři, spal jsem tak, dvě, tři hodiny a letěl jsem na letadlo do Prahy,“ líčí Štěrba. „Dnes se půjdu projet, zítra v Praze skočíme s klukama do čtyřkajaku, dáme poslední trénink a odletíme. Musím narychlo zabalit.“

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze