1. srpna 2012 • 15:46

Konec černé můry: Kajakář Štěrba může na olympiádu

Autor:
Kajakář Štěrba se může opět připojit ke své posádce
TOP VIDEA
RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou
LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dobrá zpráva pro medailově strádající českou olympijskou výpravu: Do čtyřkajaku na 1000 metrů, která patří k velkým favoritům, se definitivně vrací zadák Jan Štěrba, jehož dnes sportovní arbitrážní soud CAS zbavil trestu za užití látky Beta-methylphenylethylamine.Jednatřicetiletý kajakář Jan Štěrba v úterý vyrazil na otočku do Londýna, aby se před arbitráží hájil a soudci jeho argumenty přijali. Reprezentant vyvázl pouze s pokáráním a na olympijských hrách může startovat.

„CAS se jednoznačně přiklonil k tomu, že Jan Štěrba užil látku nezáměrně ve výživovém doplňku a přihlédl k tomu při rozsudku,“ řekl Jan Štovíček, který českého reprezentanta zastupoval.

Start Jana Štěrby na OH je nyní v rukou úředníků a měl by být formální záležitostí. Žádost o dodatečnou akreditaci posoudí tripartitní komise (organizační výbor her – MOV – mezinárodní federace). Štěrba by v posádce čtyřkajaku nahradil Pavla Davídka, který by se přesunul mezi náhradníky.

„Strašným způsobem se mi ulevilo,“ řekl Štěrba pro iSport.cz. „Doma jsem počítal, že jsem v téhle noční můře byl 48 dní. Jednu chvíli už to bylo hozené tak, že jsem dopoval, měl jsem zakázanou činnosti a nemohl jsem startovat na olympijských hrách. Byl to hrozný boj.“

Štěrba se ve čtvrtek definitivně připojí k reprezentační posádce, s níž už v pátek na mistrovství republiky v Račicích zajel druhý nejlepší čas světové historie. A v pátek už znovu poletí do Londýna, tentokrát ne kvůli arbitráži, ale kvůli vysněné účasti na olympijských hrách, která mu v kariéře zatím unikala.

„Musím se trochu vzchopit. Šel jsem spát asi ve tři, spal jsem tak, dvě, tři hodiny a letěl jsem na letadlo do Prahy,“ líčí Štěrba. „Dnes se půjdu projet, zítra v Praze skočíme s klukama do čtyřkajaku, dáme poslední trénink a odletíme. Musím narychlo zabalit.“

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze