1. srpna 2012 • 20:32

Synkův soupeř se učil v Česku. Teď si brousí zuby na medaili

Autor:
Švéd Lassi Karonen po úspěšném čtvrtfinále olympijských her
TOP VIDEA
Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr Kladno definitivně končí v bojích o extraligu. Je potřeba dívat se dopředu a příští sezonu být lepší, velí Jágr
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jablonec 2:0. Parádně se trefil Stanciu
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LONDÝNA | Silnou českou linku má kariéra švédského skifaře Lassiho Karonena, který bude v pátek patřit k největším soupeřům Ondřeje Synka v olympijském finále na kanálu Eton Dorney. Šestatřicetiletý Švéd často jezdí trénovat do Račic a jeho kariéru výrazně ovlivnili hned dva čeští trenéři.Zkusil si vyšlápnout na samotného Mahého Drysdalea. Odvážný styl, s kterým Lassi Karonen v semifinálové jízdě bojoval s pětinásobným světovým šampionem, byl zřejmě největším překvapením dosavadního průběhu skifařských soutěží.

S Karonenem se zatím příliš nepočítalo. Teď ale patří k úzké skupině čtyř favoritů, kteří by se v pátek ve finále měli utkat o medaile.

Spolu s Britem Alanem Campbellem je Karonen v závěsu za dvojicí hlavních es – Ondřejem Synkem s Mahé Drysdalem.

„Mohlo by to být vyrovnané. Usiluju o umístění mezi prvními třemi a myslím, že bych to mohl dokázat,“ říká Karonen sebevědomě.

Synka už vyděsil

Přitom je to muž, jehož největším úspěchem je zatím páté místo z loňského mistrovství světa na Bledu. Už tehdy se ale protlačil do špičky a letos ve vzepětí pokračoval. Na jaře dokonce na soustředění v Račicích porazil v tréninkovém závodě Ondřeje Synka.

„Ondru tím trochu vyděsil,“ vzpomíná se smíchem Synkův trenér Milan Doleček.

Karonen jezdí na kanál do severočeských Račic často a trávil tam i poslední dny před odletem na olympiádu do Londýna. S Českem ho spojuje také osoba šéftrenéra švédského veslování, jímž je český emigrant a reprezentant ze šedesátých let Jan Knejp.

„Honza mě loni požádal, abych komentoval Karonenův trénink, který měl natočený na videu a opravil chyby,“ říká Doleček.

„Pak když jsem ho viděl na prvním svěťáku, vynadal jsem si: To jsem ale blbec! On tam Ondru proháněl! Říkal  jsem si: To seš trouba! Radši už jsem nic neříkal a nechávám si to pro sebe.“

Synek si s Karonenem rozumí a je to jeden z jeho nejlepších kamarádů ve veslařském světě.

„Hrozně bych mu přál medaili. Nikdy nevyhrál velký závod, bude to pro něj velká motivace. Ale samozřejmě ho chci porazit,“ říká Synek.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze