1. srpna 2012 • 20:32

Synkův soupeř se učil v Česku. Teď si brousí zuby na medaili

Autor:
Švéd Lassi Karonen po úspěšném čtvrtfinále olympijských her
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z LONDÝNA | Silnou českou linku má kariéra švédského skifaře Lassiho Karonena, který bude v pátek patřit k největším soupeřům Ondřeje Synka v olympijském finále na kanálu Eton Dorney. Šestatřicetiletý Švéd často jezdí trénovat do Račic a jeho kariéru výrazně ovlivnili hned dva čeští trenéři.Zkusil si vyšlápnout na samotného Mahého Drysdalea. Odvážný styl, s kterým Lassi Karonen v semifinálové jízdě bojoval s pětinásobným světovým šampionem, byl zřejmě největším překvapením dosavadního průběhu skifařských soutěží.

S Karonenem se zatím příliš nepočítalo. Teď ale patří k úzké skupině čtyř favoritů, kteří by se v pátek ve finále měli utkat o medaile.

Spolu s Britem Alanem Campbellem je Karonen v závěsu za dvojicí hlavních es – Ondřejem Synkem s Mahé Drysdalem.

„Mohlo by to být vyrovnané. Usiluju o umístění mezi prvními třemi a myslím, že bych to mohl dokázat,“ říká Karonen sebevědomě.

Synka už vyděsil

Přitom je to muž, jehož největším úspěchem je zatím páté místo z loňského mistrovství světa na Bledu. Už tehdy se ale protlačil do špičky a letos ve vzepětí pokračoval. Na jaře dokonce na soustředění v Račicích porazil v tréninkovém závodě Ondřeje Synka.

„Ondru tím trochu vyděsil,“ vzpomíná se smíchem Synkův trenér Milan Doleček.

Karonen jezdí na kanál do severočeských Račic často a trávil tam i poslední dny před odletem na olympiádu do Londýna. S Českem ho spojuje také osoba šéftrenéra švédského veslování, jímž je český emigrant a reprezentant ze šedesátých let Jan Knejp.

„Honza mě loni požádal, abych komentoval Karonenův trénink, který měl natočený na videu a opravil chyby,“ říká Doleček.

„Pak když jsem ho viděl na prvním svěťáku, vynadal jsem si: To jsem ale blbec! On tam Ondru proháněl! Říkal  jsem si: To seš trouba! Radši už jsem nic neříkal a nechávám si to pro sebe.“

Synek si s Karonenem rozumí a je to jeden z jeho nejlepších kamarádů ve veslařském světě.

„Hrozně bych mu přál medaili. Nikdy nevyhrál velký závod, bude to pro něj velká motivace. Ale samozřejmě ho chci porazit,“ říká Synek.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze