4. srpna 2012 • 14:26

Mirka si je vedla jak pimprlata, jásal kouč Doleček

Autor:
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuvěřitelné, senzační a naprosto dominantní. Skifařka Mirka Knapková získala pro Česko na olympiádě první zlato stylem, který bral dech. Od startu všem ujela a s obrovským náskokem si dojela pro životní úspěch. „Fantastické, za všechno to trápení, co si prožila, si to zasloužila“ říká kouč Milan Doleček.Někteří se možná báli, že to přepálila. Kouč Milan Doleček však při sledování Mirky Knapkové byl v klidu.

„Neměl jsem strach, ona nejela vysokofrekvenčně ale kvalitou a odjížděla od nich v klidu. Sedlo jí to, vypadalo to jako závod na mistrovství Česka a že vedle ní jsou nějaké holky, které to neumí,“ zažertoval mezi novináři poté, co Knapková získala zlatou medaili.


„Já fakt nevím, proč to bylo takto v klidu. Připadá mi, že když je Mirka ve stresu, tak se soustředí na problém, který má a má uvolněné veslování. Díky zdravotnímu problému začala veslovat lépe a technicky. Takhle dříve nejezdila. Všechno špatné je pro něco dobré,“ říkal Doleček.

Tempo žádná ze soupeřek nezachytila a Knapková si zdánlivě pohodovým, ale neskutečně dominantním stylem dojela pro životní úspěch.

Hozená vlajka vítězce padá do vody
Hozená vlajka vítězce padá do vody

„Když to dala na kilometr a vedla si je jak pimprlata za sebou, tak jsem si říkal, to už nemůže prohrát. Leda, že by prasklo něco na lodi nebo se něco stalo zdravotně. Odjížděla jim kvalitním veslováním a nedala se sjet,“ hodnotil Doleček.

A neznervóznilo ho ani, když Knapková ke konci mírně zpomalila.

„Že by ji docházely síly? To už bylo jedno, jestli vyhraje o parník nebo o půl parníku, hlavně že má zlatou,“ dodal Doleček.

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze