4. srpna 2012 • 14:26

Mirka si je vedla jak pimprlata, jásal kouč Doleček

Autor:
TOP VIDEA
Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda Má pozice ve Slavii? Už není tak silná jako dřív, říká kapitán Škoda
Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem Ligový speciál už v pátek v deníku Sport: soupisky, program, rozhovor s Hapalem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Neuvěřitelné, senzační a naprosto dominantní. Skifařka Mirka Knapková získala pro Česko na olympiádě první zlato stylem, který bral dech. Od startu všem ujela a s obrovským náskokem si dojela pro životní úspěch. „Fantastické, za všechno to trápení, co si prožila, si to zasloužila“ říká kouč Milan Doleček.Někteří se možná báli, že to přepálila. Kouč Milan Doleček však při sledování Mirky Knapkové byl v klidu.

„Neměl jsem strach, ona nejela vysokofrekvenčně ale kvalitou a odjížděla od nich v klidu. Sedlo jí to, vypadalo to jako závod na mistrovství Česka a že vedle ní jsou nějaké holky, které to neumí,“ zažertoval mezi novináři poté, co Knapková získala zlatou medaili.


„Já fakt nevím, proč to bylo takto v klidu. Připadá mi, že když je Mirka ve stresu, tak se soustředí na problém, který má a má uvolněné veslování. Díky zdravotnímu problému začala veslovat lépe a technicky. Takhle dříve nejezdila. Všechno špatné je pro něco dobré,“ říkal Doleček.

Tempo žádná ze soupeřek nezachytila a Knapková si zdánlivě pohodovým, ale neskutečně dominantním stylem dojela pro životní úspěch.

Hozená vlajka vítězce padá do vody
Hozená vlajka vítězce padá do vody

„Když to dala na kilometr a vedla si je jak pimprlata za sebou, tak jsem si říkal, to už nemůže prohrát. Leda, že by prasklo něco na lodi nebo se něco stalo zdravotně. Odjížděla jim kvalitním veslováním a nedala se sjet,“ hodnotil Doleček.

A neznervóznilo ho ani, když Knapková ke konci mírně zpomalila.

„Že by ji docházely síly? To už bylo jedno, jestli vyhraje o parník nebo o půl parníku, hlavně že má zlatou,“ dodal Doleček.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze