Devátá ve finále i celkově! Jachtařka Fenclová se loučila s OH | iSport.cz
6. srpna 2012 • 15:03

Devátá ve finále i celkově! Jachtařka Fenclová se loučila s OH

Autor: ČTK
Veronika Fenclová obsadila ve třídě Laser Radial v olympijské regatě konečné deváté místo
TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Česká jachtařka Veronika Fenclová dojela v olympijském finále kategorie Laser Radial na předposledním devátém místě a stejnou příčku obsadila i v konečném pořadí. Zlatou medaili ve Weymouthu získala Číňanka Sü Li-ťia.Jednatřicetiletá Fenclová vstupovala do finále bez šance na medaili na osmém místě, které si vyjela v předchozích deseti rozjížďkách.

Čtvrtá žena loňského mistrovství světa si nakonec připsala celkem 105 bodů a v konečném pořadí ji díky dnešnímu šestému místu přeskočila o jediný bod Američanka Paige Raileyová.

Sü Li-ťia si zlato zajistila finálovým vítězstvím a vylepšila třetí příčku z předchozích her v Pekingu. Čtyřiadvacetiletá čínská jachtařka nasbírala 35 bodů, o dva méně než světová šampionka Marit Bowmeesterová z Nizozemska. Bronz získala Evi van Ackerová z Belgie (40 bodů).

 
Články odjinud


Články odjinud