TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
CELÝ SESTŘIH: Dukla - Plzeň 1:3. Viktoria na úvod sezony otočila zápas v druhé půli
RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu? RENTGEN: Zvládne Slavia v nové sezoně lépe Trpišovského styl fotbalu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sportovci na paralympijských hrách včera ukončili setkání lidí, kteří si zaslouží přinejmenším stejný respekt a úctu jako jejich zdraví kolegové. Jsou v jejich stínu, zájem médií i veřejnosti o ně je nesrovnatelně menší. A možná právě proto jsou jejich výkony tak obdivuhodné.Chybí jim ruce, nohy, případně jsou slepí, ochrnutí… Jsou handicapovaní takovým způsobem, který by řadě lidí vzal absolutní chuť do života. Oni se však nevzdávají. Naopak.

Navzdory svému postižení předvádějí takové výkony, před kterými nezbývá nic jiného než se hluboko uklonit.

Možná by se na výkony svých kolegů mohli podívat někteří fotbalisté, kteří se v bolestivých grimasách svíjejí na trávníku při sebemenším kontaktu (a často i bez něj).

Nevidí, přesto dokáží dát na fotbalovém hřišti krásné branky; nemají ruce či nohy, v bazénu však předvádějí neskutečné výkony nebo na atletickém oválu dokonce skáčí do výšky. Nemůžou chodit, na vozíku však hrají basketbal či tenis...

Toho všeho byli svědky diváci při londýnské paralympiádě.

Podívejte se na snímky novodobých hrdinů.

Tohle jsou skuteční olympijští borci
Tohle jsou skuteční olympijští borci

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze