14. září 2008 • 10:41

Šesté zlato pro Česko!

Autor:
Lukostřelba
TOP VIDEA
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný Další stare down Marpa s Rytmusem! Promotér věří v plnou halu, vrací se Konečný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Šestou zlatou medaili pro českou výpravu na paralympijských hrách získal lukostřelec David Drahonínský, který zvítězil v soutěži vozíčkářů s kladkovým lukem.Ve finále zvítězil šestadvacetiletý reprezentant po suverénním výkonu nad Britem Johnem Cavanaghem 108:103.

Mnohem dramatičtější byl jeho semifinálový souboj s Finem Osmem Kinnunenem, který rozhodl za vyrovnaného stavu po jedenácti střelách až poslední šíp. Drahonínský vyhrál 99:97.

"Teď jsem nejlepší lukostřelec ve třídě W1 na světě. Jsem hrozně rád, že se mi to povedlo, protože už před paralympiádou jsem říkal, že budu mít zlato. Jsem rád i kvůli lidem, kteří mi fandí a pomáhají," řekl spolupracovníkovi ČTK Drahonínský, který dosáhl největšího úspěchu v kariéře. Na světových šampionátech v letech 2005 a 2007 byl vždy čtvrtý.

"Brambor už mám doma celou řádku. Tady si je dám maximálně k večeři," žertoval po finále. Jednu zlatou medaili už ve své sbírce měl. Loni ji získal jako člen mužského družstva na světovém šampionátu.

Nevidomá atletka Miroslava Sedláčková překonala v běhu na 1500 metrů osm let starý světový rekord Litevky Markevičieneové, který časem 4:53,78 zlepšila o více než čtyři sekundy. Ve finále, které běžela jako jediná zástupkyně skupiny T11 s atletkami kategorie T13, skončila pátá. Samostatný závod pro její kategorii nebyl vypsán.

"Včera jsme si říkali, že na medaili nemáme, ale že svěťák by byl nejlepší odměna," uvedla jednatřicetiletá závodnice, s kterou běžel vodič Michal Procházka.

Daniela Vrátilová skončila v hodu diskem čtvrtá, od bronzové Číňanky Li Čchun-chua ji dělil jediný bod. Česká atletka byla původně pátá, australská výprava však poté uspěla s protestem proti zařazení jedné z jejích přemožitelek Britky Chinové do kategorie F38.

Jana Fesslová po bronzovém disku svou medailovou sbírku nerozšířila, v hodu oštěpem skončila devátá. Startovala se sebezapřením, má problémy s pravým ramenem.

"Nechci se vymlouvat na zdravotní stav, byl to špatný výkon," řekla po závodě. "U disku jsem si zřejmě provedla něco ošklivého s ramenem. Byl to tedy spíš boj s rukou," dodala.

Výsledky:

Atletika:

Ženy:

1500 m - T13: 1. Búsajdová (Tun.) 4:14,00, ...5. Sedláčková (ČR) 4:53,78 - světový rekord v kategorii T11,

disk - F37/38: 1. Na Mi (Čína) 33,67 - světový rekord, ...4. Vrátilová 28,13, 10. Berná 25,60, 14. Bujárková (všechny ČR) 18,80,

oštěp - F54-56: 1. Willingová (Něm.) 23,99, ...9. Fesslová (ČR) 17,30.

Lukostřelba:

Muži:

Kladkový luk - ARW1:

Finále: Drahonínský (ČR) - Cavanagh (Brit.) 108:103, o 3. místo: Fabry (USA) - Kinnunen (Fin.) 111:101.

Témata:  sport, paralympiáda, čr
Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze