Paralympiáda 2018 | Lukostřelkyně vybojovaly bronz | iSport.cz
15. září 2008 • 11:28

Lukostřelkyně vybojovaly bronz

Autor:
Družstvo českých lukostřelkyň ve složení Lenka Kuncová, Miroslava Černá a Markéta Sidková.
TOP VIDEA
Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni Slovan proti Olomouci otestoval nový stadion v Bratislavě. Nádhera a skvělá práce, shodli se všichni
Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí Hokejové hvězdy ve druhé lize. Hlinka a Bednář naskočili za Vrchlabí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bronzové medaile na paralympiádě v Pekingu získaly české lukostřelkyně Lenka Kuncová, Miroslava Černá a Markéta Sidková. Oštěpař Roman Musil skončil těsně čtvrtý.Lukostřelkyně v soutěži družstev v závěrečném duelu porazily Polky 184:182 a navázaly na den starý zlatý úspěch Davida Drahonínského ze soutěže jednotlivců.

Dramatický zápas zahájila nejmladší z tria Sidková střelou mimo terč, v jeho dalším průběhu však dokázaly Češky ztrátu smazat. "Cením si toho hodně, protože ten boj, jestli to bude medaile, nebo ne, je hodně náročný. Tohle byl opravdu vydřený boj, zvlášť poté, co jsem to tam holkám pokazila na začátku. Jsem ráda, že jsme to nakonec všechny zvládly a že jsme to unesly," oddechla si po soutěži Sidková.

Blízko druhé bronzové medaili byl i Roman Musil. V hodu oštěpem skončil při sloučení třech kategorií těsně čtvrtý, když výkonem 25,06 metru překonal o tři metry své letošní maximum. Se ziskem 1158 bodů ztratil na třetího Francouze Jeana-Pierra Talatiniho 11 bodů.

V prvním pokusu hodil jen 20,31 metru, další dva byly neplatné. V užším finále se pak s každým dalším pokusem zlepšoval. "Srovnal jsem si to v hlavě včas. Takže jsem pak mohl ostatním oštěpařům ukázat, že ještě nepatřím do starého železa," komentoval závod sedmatřicetiletý atlet.

Po třetím místu z hodu diskem a sedmém z koule Musil své paralympijské účinkování zakončil těsně pod stupni vítězů. "S trenérem zapracujeme na tom, abych dokázal házet kolem 30 metrů. Aby se příště nestalo, že mi o pár bodíků uteče bronzka," sliboval Musil, jenž by se rád zúčastnil ještě příští paralympiády v Londýně.

"Teď se ale nejvíc těším na relaxaci a odpočinek. Těším se domů, na rodinu. Až objedu všechny známé a rozdám dárky, které pro ně mám, teprve potom mi dojde, co jsem dokázal," dodal.

Naposledy se na dráze Ptačího hnízda představila také pátá z patnáctistovky Miroslava Sedláčková. V rozběhu dvoustovky dosáhla svého nejlepšího času v této sezoně 28,47 sekundy, který jí však k postupu do finále nestačil. Celkově skončila devátá.

Výsledky:
Atletika:
Muži:
Oštěp - F33/34/52: 1. Rzig 34,81 (1305 b.), 2. Krid (oba Tun.) 31,26 (1172), 3. Talatini (Fr.) 31,19 (1169), 4. Musil (ČR) 25,05 (1158).
Lukostřelba:
Ženy - družstva:
Finále: Čína - Korea 205:177,
o 3. místo: ČR (Kuncová, Černá, Sidková) - Polsko 184:182,
semifinále: Korea - ČR 199:184,
čtvrtfinále: ČR - Japonsko 174:167.

Témata:  sport, paralympijské
Články odjinud


Články odjinud