MOV otestuje vzorky zpětně také na inzulín | iSport.cz
12. října 2008 • 14:08

MOV otestuje vzorky zpětně také na inzulín

Autor: ČTK
Dopingové kontroly.
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dopingoví komisaři Mezinárodního olympijského výboru při opětovné analýze vzorků z her v Pekingu zkoumají také případné užití inzulínu. Oznámil to v rozhovoru pro televizi ZDF viceprezident MOV Thomas Bach."Testujeme kromě CERA také inzulín, protože i v jeho případě se objevil nový testovací postup," sdělil. Testy se provádí v laboratořích světové antidopingové agentury WADA v Lausanne.

Inzulín je podle německého experta Maria Thevise jedním z nejpoužívanějších dopingů. Jeho kolínská laboratoř proto za finanční podpory WADA vyvinula nový průkazný test, který se dosud nepoužíval.

Nové testování vzorků odebraných během olympiády odstartovaly dopingové případy cyklistů Stefana Schumachera a Leonarda Piepoliho, kteří byli novou metodou usvědčeni z užití krevního dopingu CERA, vylepšené verze EPO, při Tour de France.

MOV poté oznámil, že nechá vzorky z olympiády znovu otestovat. Podle dnešní zprávy WADA přitom stále ještě nejsou známé ani původní výsledky zhruba 300 testů.

Témata:  sport, olympijské, MOV, doping

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud