15. května 2014 • 19:36

Do Velké pardubické je přihlášen Tiumen i kůň Miky Häkkinena

Autor: bda
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slovácko - Sparta 1:3. Favorit měl problémy, pak rozhodla křídla
SESTŘIH: Slavia - Pardubice 3:0. Chytilův koncert a nejrychlejší hattrick historie
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trojnásobný šampion Tiumen nechybí mezi jednašedesáti přihlášenými koni do 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Třináctiletý svěřenec trenéra Josefa Váni je nejstarším koněm v poli. V něm nechybí ani devítiletá Folie D’Ocean, která patří bývalému mistru světa formule 1 Mikovi Häkkinenovi.Přihlášená je také vítězka posledních dvou ročníků dostihu Orphee des Blins reprezentující stáj DS Pegas, kterou ve Zhoři připravuje trenér Grzegorz Wroblewski.

Přihlášení cizinci reprezentují překážkové velmoci, Anglii, Francii a Irsko, a díky Jaroslavu Brečkovi má své zastoupení také Slovensko. Své svěřence do dostihu na 6900 metrů s 31 překážkou přihlásilo celkem 31 trenérů, 25 tuzemských a 6 zahraničních.

Nejvíce koní, devět, přihlásil rekordman dostihu Josef Váňa. Kromě Tiumena jsou hlášeni také Zarif, Soros, Silver Regent, Ready for Smile, Hipo Jape, Grilias, Budapest a Arabian Gem. Kvartet koní přihlásili Radek Holčák a Stanislav Popelka. Prvně jmenovaný připravuje také držitele rovinové Trojkoruny z roku 2009, Age of Japa, který se pokusí kvalifikovat a postavit na start.

Vyzývatelkou svěřenců Josefa Váni může být devítiletá Folie D’Ocean, kterou pro bývalého jezdce formule 1 Miku Häkkinena připravuje Martina Růžičková, která stále sní svůj sen o tom, jak dokončí Velkou pardubickou. Kromě Růžičkové přihlásili koně do dostihu ještě další čtyři trenérky Štěpánka Sedláčková, Pavlína Sůrová, Lenka Syslová a Kateřina Berthier.

Na start Velké pardubické se může postavit maximálně 25 startujících, základní podmínkou je splnění kvalifikačních podmínek. Ty nemusí plnit pouze obhájkyně vítězství Orphee des Blins. Všichni ostatní musí splnit kvalifikaci ve čtyřech dostizích v Pardubicích, nebo v dostizích delších než 4800 metrů v Anglii, Irsku, Francii nebo Itálii. Například v sobotu ve Štrasburku se kvalifikovali český Liesbrief a francouzský Tomcat de Kerser.

Mezi trojicí šestiletých, nejmladších možných startujících ve Velké, je i populární Moula, začínající svou dostihovou kariéru teprve před dvěma roky. První ze série kvalifikačních dostihů na pardubické dráze je na programu příští sobotu 24. května a zájem startovat projevilo šestnáct koní.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud