4,5 milionu z Velké pardubické si rozdělí víc koní

Letos na peníze na Velké pardubické dosáhne sedm koní místo pěti.
Letos na peníze na Velké pardubické dosáhne sedm koní místo pěti.Zdroj: ČTK
bda
Velká pardubická
Začít diskusi (0)

V letošním ročníku Velké pardubické si rozdělí dotaci 4,5 milionu korun sedm nejlepších koní, loni to bylo pouze pět. Tím šestým v cíli byl Jung Jana Červenky.

"Byl jsem spokojen se šestým místem, kůň podal výborný výkon, navíc to bylo ve Velké, kterou dokončilo nejvíce koní v historii," reagoval Červenka na fakt, že letos už by za svůj výkon vyinkasoval i odměnu.

"Samozřejmě páté místo by bylo lepší, ale odstup na pátého v cíli byl jedenáct délek, a to je hodně. To tolik nemrzí jako přijít o poslední dotaci například o nos, jako se to stalo před několika lety," podotkl.

"Samozřejmě zisk dotace z tak velkého dostihu je příjemný, ale v mém případě na tom existence stáje nestojí. Jsou majitelé, kteří na tom mohou být jinak," doplnil Červenka.

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů