Kanoisté Radoň a Dvořák mají bronz a potěšili Armádu ČR | iSport.cz
31. srpna 2013 • 19:27

Kanoisté Radoň a Dvořák mají bronz a potěšili Armádu ČR

Autor: sam
TOP VIDEA
RENTGEN: Bucha jako produktivnější Darida. Rozhodne šlágr s Jabloncem?
TOP 5 týmů NHL pro play off: Tampa už nevyhoří, neodepisujte Pittsburgh
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák získali bronzovou medaili na olympijské trati 1000 metrů na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v německém Duisburgu. Kanoistka Jana Ježová obsadila při své premiéře na světovém šampionátu šesté místo na trati 200 metrů. Čtyřkanoe Vojtěch Ruso, Dan Drahokoupil, Tomáš Janda a Radek Miškovský skončila ve finále na 1000 metrů na osmé příčce.Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vybojovali na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Duisburgu bronzové medaile na kilometrové trati. Pátou loď z loňských olympijských her v Londýně porazili pouze vítězní Maďaři Henrik Vasbányai, Róbert Mike a druzí Rusové Viktor Melanťjev, Ilja Pěrvuchin, kteří byli rychlejší než česká posádka skoro o sekundu.
Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák vybojovali na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Duisburgu bronzové medaile na kilometrové trati. Pátou loď z loňských olympijských her v Londýně porazili pouze vítězní Maďaři Henrik Vasbányai, Róbert Mike a druzí Rusové Viktor Melanťjev, Ilja Pěrvuchin, kteří byli rychlejší než česká posádka skoro o sekundu.
„Euforie, krása,“ křičel pětadvacetiletý zadák posádky Filip Dvořák a těšil se z životního úspěchu: „Dnes jsme na to skutečně měli. A tím, že jsme na medaili dosáhli z nevýhodné první dráhy jsme potvrdili, že už jsme zkušení závodníci.“ Háček Jaroslav Radoň si dal dárek k úterním 27. narozeninám. „Konečně jsme to prolomili a poprvé skvěle zajeli finiš. Dnes jsem snad prvně cítil, že nám loď skvěle jede, možná letí. To byl parádní pocit,“ radoval se Radoň.

Česká posádka se na medailové pozici pohybovala od prvního mezičasu, na kterém byla těsně druhá za vítěznými Maďary Vasbányaim a Mikem. V polovině závodu se před Čechy dostali Rusové Melantěv a Pěrvuchin.

„Jeli jsme skutečně na krev a já si z toho závodu vůbec nic nepamatuji. A tak to má být. Navíc z první dráhy není kontakt s ostatními, takže jsem až v závěru podle řevu našich fanoušků slyšel a pochopil, jak na tom jsme,“ vyprávěl Dvořák a Radoň doplnil: „Konečně jsme prodali vše, na co jsme se tak nadřeli a zúročili tříletou práci celého týmu.“ Do něj patří také trenér Libor Dvořák, otec Filipa. Dva postřehy si odnesl Jaroslav Radoň z životního závodu, který dal zapomenout na zklamání z pátého místa na loňských olympijských hrách v Londýně. „Na startu mě pobavili, když nás hlasatel představoval jako posádku Czechoslovakia. A snad už jsme konečně plnohodnotnými členy Armády České republiky, protože jeden z šéfů Dukly nám říkal, že mu dlužíme pořádný výsledek. Tak tady ho má,“ poznamenal Radoň.

„Jeden výstřel ´ostrými´se našemu týmu vydařil parádně, věřím, že i v neděli bude důvod k radosti,“ poznamenal směrem k zítřejším finálovým závodům reprezentační trenér Pavel Hottmar.

„Jsem nadšená. Chtěla jsem být do šestého místa, což se mi podařilo, k tomu jsem chtěla předjet aspoň jednu holku, které běžně nepředjíždím, a to se mi taky podařilo,“ uvedla Ježová.

V neděli, poslední den šampionátu v Duisburgu, se ráno představí kajakáři Lenka Hrochová a Jakub Adam a kanoista Václav Dubský ve vytrvaleckých závodech na 5000 metrů. Před polednem na ně naváží Michaela Fasnerová (K1), Andrea Havlová a Jana Blahová (K2), Filip Šváb (K1), Dan Drahokoupil (C1) a Jan Luňáček a Martin Egermaier (C2) v pěti finále B na sprinterské „dvoustovce“ a odpoledne ženský čtyřkajak Anna Kožíšková, Jana Šebestová, Monika Machová a Kateřina Slivanská na „pětistovce“. V 15.35 jedou finále A na trati 500 metrů Jaroslav Radoň a Filip Dvořák. Vrcholem celého mistrovství z českého pohledu bude start bronzového čtyřkajaku z Londýna Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba ve finále na olympijské trati 1000 metrů. Úřadující mistři Evropy jasně vyhráli svou rozjížďku a chtějí získat historicky první titul mistrů světa.
Duisburský šampionát ukončí sprinterské štafety na 4 x 200 metrů.

Výsledky mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Duisburgu (Německo)
Závody s českou účastí

Ženy – 200 metrů – finále A: 1. Vincent-Lapointeová (Kan.) 51,330, 2. Stamenová (Bul.) 52,028, 3. Lakatosová (Maď.) 52,527, … 6. Ježová (ČR) 54,373.
1000 metrů – finále B – K1: 1. Kožíšková (ČR) 4:08,454.

Muži – 1000 metrů – finále A – C2: 1. Vasbányai, Mike (Maď.) 3:52,602, 2. Melantěv, Pěrvuchin (Rus.) 3:53,934, 3. Radoň, Dvořák (ČR) 3:54,788. C4: 1. Německo 3:28,502, 2. Bělorusko 3:29,297, 3. Maďarsko 3:30,568, … 8. ČR (Ruso, Drahokoupil, Janda, Miškovský) 3:32,181.
Finále B – K2: 1. Nekriosius, Olijnik (Lit.) 3:17,949, … 5. Špicar, Šlouf (ČR) 3:20,024.
Finále C – K1: 1. Dias de Oliveira (Braz.) 3:35,794, … 3. Adam (ČR) 3:37,064.

 
Články odjinud


Články odjinud