Doktor dárek nedostal, Češi zatím bez medaile | iSport.cz
Martin Hašek
21. května 2011 • 16:18

Doktor dárek nedostal, Češi zatím bez medaile

Čeští kanoisté jsou v Račicích zatím bez medaile
TOP VIDEA
Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola Olomouc - Sparta: Úvodní čestné buly obstaral Karlos „Terminátor“ Vémola
Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři Neuvirth hlásí návrat na Spartu: Nechci byt škodná mezi brankáři
VŠECHNA VIDEA ZDE

Z šesti finálových účastí reprezentanti na Světovém poháru v Račicích včera na stupně vítězů nedosáhli ani jednou. Mužský čtyřkajak na 1000 metrů, který byl loni třetí na mistrovství světa, propadl na sedmou příčku a pokazil tak narozeniny šéftrenéru Martinu Doktorovi.Večer se spolu s někdejším německým rivalem Andreasem Dittmerem chystal na narozeninový večírek, přes den měl ale Martin Doktor rozporuplné dojmy. České lodě ho na Světovém poháru v Račicích potěšily početnou účastí ve finále, jenže vysněné stupně vítězů zůstaly daleko.

„Finálová umístění mě určitě uspokojila, ale škoda, že to necinklo,“ povzdychl si Doktor.

K umístění mezi prvními třemi měla včera z českých posádek nejblíž překvapivě deblkánoe Jaroslav Radoň, Filip Dvořák, která se dala znovu dohromady po roční pauze kvůli Radoňovým zdravotním problémům. Posádka skončila ve finále o víc než sekundu čtvrtá.

„Pauza nám viditelně prospěla. Myslím, že jsme silnější a lepší než před dvěma roky,“ řekl Radoň.

Solidním pátým místem se blýskl ženský deblkajak Jana Ježová a Michaela Mlezivová, zklamáním naopak skončilo představení elitní české lodě posledních sezon.

Čtyřkajak ve složení Ondřej Horský, Jan Souček, Daniel Havel a Jan Štěrba získalo bronz na loňském mistrovství světa i na dvou posledních evropských šampionátech. Včera však od prvních metrů za konkurencí ztrácel.

„Byla tu silná konkurence, ale mysleli jsme výš,“ připustil Jan Štěrba. „Většinou se nám daří jet s těmi nejlepšími. Teď nám celou trať lodě ujížděly. Možná na nás dopadl tlak domácího prostředí, že bychom měli  být lídři.“

Loňský první medailový úspěch na MS z olympijské trati po čtyřech letech vyvolal kolem čtyřkajaku atmosféru nadějného očekávání. Borci se v kampani před račickým Světovým pohárem stali kluky z plakátu. V pátek navíc vyhráli kvalifikační rozjížďku a v nejrychlejším čase dne postoupili přímo do finále. V něm ale místo úspěchu přišlo zklamání.

„Dneska jim to nesedlo, byli někde jinde. Zdálo se mi, že tam nebylo nasazení, na které jsem u nich normálně zvyklý. Určitě budou naštvaní, chtěli tady jít po medaili,“ řekl Doktor.

Štěrbu mrzelo, že si posádka špatný den vybrala zrovna včera, kdy šéftrenér a dvojnásobný olympijský vítěz Martin Doktor slavil narozeniny.

„Ráno jsem si na to vzpomněl.  Říkal jsem si, že mu podám ruku až po závodě a dám mu to k narozeninám,“ litoval Štěrba. „Bohužel, musí si ještě počkat. Doufám, že příští týden v Duisburgu mu budeme moct poblahopřát dodatečně.“

Dnes Světový pohár v Račicích pokračuje finálovými závody na 200 a 500 metrů.

 
Články odjinud


Články odjinud